Šéfovia diplomacií stredoeurópskych krajín rokovali o pokrízovej hospodárskej obnove

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ivan Korčok (nom. SaS) sa na pozvanie slovinského rezortného partnera Anže Logara zúčastnil na stretnutí, na ktorom boli prítomní aj ministri zahraničia z Českej republiky a Rakúska. Informuje o tom tlačový odbor rezortu diplomacie. Išlo o tretie podujatie v tomto formáte, nazývanom aj Central 5, predchádzajúce stretnutia sa uskutočnili v júni vo Viedni a v júli v Budapešti.

„V náročnej dobe, akú v súčasnosti zažívame, má spolupráca krajín nášho regiónu ešte väčšiu pridanú hodnotu. Preto ma teší, že sme si dnes mohli vymeniť skúsenosti aj pokiaľ ide o pokrízovú hospodársku obnovu, ktorá predstavuje jednu z hlavných výziev, pred ktorou stoja naše krajiny,“ uviedol šéf slovenskej diplomacie. Stretnutie tiež potvrdilo, že všetky zúčastnené krajiny si želajú spoločný prístup v boji s druhou vlnou pandémie.

„Žiaľ, naďalej sme svedkami zhoršovania sa epidemiologickej situácie v okolitých krajinách. Preto sme veľa hovorili aj o tejto otázke. Na mieste je stále ostražitosť a pripravenosť zaujať spoločné zodpovedné stanoviská ako aj prijať adekvátne opatrenia v regionálnom rámci,“ zdôraznil šéf slovenskej diplomacie. Ministri sa venovali aj aktuálnemu dianiu v Bielorusku. ,,Sme šokovaní z toho, čo sa deje v Bielorusku, v našom susedstve, preto je dôležité, že už nasledujúci pondelok budeme mať možnosť na Rade pre zahraničné záležitosti Európskej únie schváliť sankcie, ktoré budú nasmerované na režim a nie na ľudí,“ uzavrel minister.

Vláda rúbe do imunity našich detí, budíček rodičia!

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies