VIDEO: „Zbláznili sme sa už? Aby na ľudí bez rúška naskákali policajti a tĺkli ich? Aký zákon taký občan porušuje?

Toto je principiálny fašizmus!“ reaguje nahnevaný Kaliňák na policajnú brutalitu hecovanú Hamranom, Mikulcom a Hegero-Matovičovým režimom.

 

Za vyvolávanie nepokojov nie sú podľa neho zodpovední protestujúci, ani policajti, ale politici, ktorí rozdeľujú spoločnosť. „To je otrasné,“ zhodnotil situáciu bývalý najdlhšie slúžiaci minister vnútra SR.

Predstavitelia Smeru-SD sa na tlačovej konferencii vyjadrili aj k policajnému zásahu v Piešťanoch proti občanom, ktorí chceli nakupovať bez rúšok. Exminister vnútra Robert Kaliňák podotkol, že za 12 rokov vlád Smeru ani pri protivládnych protestoch nezasahovali policajné zložky takýmto spôsobom.

„Zvykol som stávať na strane policajtov, ale teraz som sa na to nemohol pozerať, pretože sa bili práve občania SR,“ povedal. Exminister podľa vlastných slov chápe policajtov, sú podľa neho v stresovej situácii. Myslí si, že k zásahu ich donútili. Zdôraznil pritom, že je úlohou politikov a vlády nastavovať opatrenia dobre. Podľa Kaliňáka nie je v poriadku „tĺcť ľudí za to, že nemajú rúška“.

„My sme sa úplne zbláznili. Policajti boli vyprovokovaní a hecovaní svojimi šéfmi – zakročujte, tvrdo zakročujte voči každému, kto nemá rúško. A čo my sme sa zbláznili, veď to nie je 20 gramov heroínu? Alebo niekto ohrozuje ľudí v podnapitom stave. To sú ľudia, ktorí vyjadrujú svoj názor, svoj odpor. Tak si musím vymyslieť stratégiu, ktorú urobím tak, že nebudem provokovať ostatných takýmito masakrami v potravinách,“ uviedol Kaliňák s tým, že počas vlád Smeru, oni protestujúcich chránili aj keď protestovali proti nim.

Odmietačov protipandemických opatrení prirovnal k ľuďom, ktorí sa boja pavúkov, či lietania. „Ja som zaočkovaný, ale chápem ľudí, ktorí sa nechcú dať zaočkovať a my nemáme akékoľvek právo na nich útočiť. Mám jedno riešenie – zmeňte blbé nariadenia, ktoré vyvolávajú túto agresiu,“ rozohnil sa exminister vnútra. Za tento stav nie sú podľa neho zodpovední protestujúci, ani policajti, ale politici, ktorí rozdeľujú spoločnosť. „To je otrasné,“ zhodnotil Kaliňák.

Viac vo videu:

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies