Vyhlásenie voľby špeciálneho prokurátora

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Boris Kollár podľa § 125 ods. 1 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov vyhlasuje voľbu do funkcie špeciálneho prokurátora.

Vzhľadom na to, že sa špeciálny prokurátor vzdal svojej funkcie, rozhodnutím zo dňa 11. decembra 2020 predseda Národnej rady Slovenskej republiky vyhlásil voľbu do funkcie špeciálneho prokurátora v Úrade špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky.

„Určujem termín na podávanie návrhov na voľbu do funkcie špeciálneho prokurátora Slovenskej republiky do 8. januára 2021 do 16.00 hodiny tak, aby sa voľba uskutočnila na schôdzi Národnej rady Slovenskej republiky, ktorá začína 26. januára 2021“, deklaroval predseda NR SR p. Boris Kollár.

Predseda parlamentu zároveň žiada navrhovateľov, aby v určenom termíne, a to do 8. januára 2021, predložili návrhy na voľbu kandidáta špeciálneho prokurátora Ústavnoprávnemu výboru Národnej rady Slovenskej republiky, a to podaním do podateľne Kancelárie NR SR.

„Dostačujúcu lehotu štyroch týždňov na prihlásenie jednotlivých kandidátov určujem z dôvodu, aby sa jednak kandidáti dostatočne pripravili, a zároveň aby účastníci vypočúvania v rámci minulosti dotyčného kandidáta mali dostatok času si všetko preveriť“, dodal predseda parlamentu.

Ústavnoprávny výbor NR SR bude následne prihlásených kandidátov vypočúvať. V zmysle zákonnej lehoty tak Kancelária Národnej rady Slovenskej republiky zverejní na svojej webovej stránke životopisy všetkých uchádzačov na post špeciálneho prokurátora po dobu najmenej 20 dní pred samotným vypočúvaním.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies