111 zatajených spisov !

Pri prehliadke kancelárie obvineného špeciálneho prokurátora Dušana K. sa našli spisy k trestným veciam, ktoré siahajú do rokov 2004 alebo 2005. Ako dnes na tlačovej konferencii uviedol podpredseda Ústavnoprávneho výboru Národnej rady SR Alojz Baránik (SaS), výbor o tom informoval zástupca špeciálneho prokurátora pri oboznamovaní výboru so Správou špeciálneho prokurátora o činnosti Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) za rok 2019. „Už neplatí to, čo bolo predtým, že 61:0 alebo 63:1. Teraz sme sa dozvedeli, že tých zatajených spisov je 111,” povedal Baránik. Dodal, že tieto veci si prokurátori ÚŠP museli medzi sebou rozdeliť a skúmajú, o aké prípady ide.

Dušan K. je pre obvinenia z viacerých trestných činov momentálne väzobne stíhaný. Podľa medializovaných informácií spolupracoval so zločineckou skupinou takáčovcov ako aj so skupinou okolo Norberta B. a obvinených policajných funkcionárov.

Krátko po zadržaní mu prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková pozastavila výkon funkcie prokurátora. Neskôr samotný obvinený zaslal do parlamentu oznámenie, že sa vzdáva funkcie špeciálneho prokurátora. ÚŠP tak až do zvolenia nového špeciálneho prokurátora vedie zástupca špeciálneho prokurátora Alexander Bíro.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies