KOŠICE: Na bezplatný antigénovy test sa od pondelka dá telefonicky objednať

KOŠICE: Na bezplatný antigénovy test sa od pondelka dá telefonicky objednať
Kapacita je 250 záujemcov denne.

KOŠICE 13. novembra (SITA) – Každý záujemca o bezplatný antigénovy test sa môže od pondelka 16. novembra od 13:00 do 15:30 objednať na odber cez call centrum na telefónnom čísle 0948 421 130. Bezplatné odberové miesto na antigénové testovanie na Ipeľskej ulici zabezpečuje Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice v spolupráci s miestnym Slovenským Červeným krížom (SČK). Informovala o tom riaditeľka územného spolku SČK Košice – mesto Zuzana Jusková.

„Objednať sa na antigénové testovanie môžu záujemcovia telefonicky vždy deň vopred. Kapacita je 250 záujemcov denne. Call centrum sme zriadili z dôvodu, aby ľudia zbytočne nestáli v rade, nečakali v chladnejšom počasí na testovanie a neboli vystavení zbytočnému riziku nákazy,“ uviedla Jusková. Ako ďalej dodala, počas štátneho sviatku 17. novembra sa testovať nebude.

Zriadenie bezplatných antigénových odberných miest iniciovalo Ministerstvo zdravotníctva SR, slúžia všetkým, ktorí sa chcú dobrovoľne pretestovať na ochorenie COVID-19. Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice má v súčasnosti zriadené dve odberné miesta – na Ipeľskej 1 robia testovanie antigénovými testami, veľkokapacitné odberové miesto na Bardejovskej 6 v areáli Dopravného podniku mesta Košice slúži ako drive in na PCR testovanie.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies