Keď pandémia neexistuje, tak si ju vyrobíme… čím horšie, tým lepšie…

Vládou bol začiatkom augusta prijatý nový pandemický plán začiatkom augusta, s uvedenými definíciami:

Epidémia je výskyt najmenej troch prípadov ochorenia, ktoré sú v epidemiologickej súvislosti.

Pandémia respiračných ochorení je stav, keď sú splnené podmienky pandemického  šírenia: potvrdenie prenosu nového vírusu z človeka na človeka, jeho prenos v populácii a výskyt zaznamenaný najmenej na dvoch kontinentoch. Pandémiu vyhlasuje Svetová zdravotnícka organizácia.

Takže stačí výskyt po troch prípadoch na dvoch kontinentoch akéhokoľvek ochorenia, čiže šesť  ľudí na svete s nádchou stačí. Jedinou podmienkou je aby napríklad traja boli z Afriky a traja z Ázie.

Úpravou došlo k takej zmene legislatívy, že prestala rozhodovať závažnosť ochorenia a masovosť výskytu a šírenia v populácii, ale vlastne sme sa ocitli v pandémii nepretržite. Šesť ľudí s „nádchou“ sa na dvoch kontinentoch vždy nájde.

Doteraz platilo, že napríklad epidémia chrípky sa vyhlasovala keď počet aktuálne chorých, zisťovaných na báze týždenných hlásení, prekročil 1600 -1800 na 100 000 obyvateľov.

Z rozhodnutia úradníkov teraz, na vyhlásenie pandémie, stačí šesť pacientov na svete s bližšie nešpecifikovanou závažnosťou zdravotného postihnutia, v bližšie nešpecifikovanom časovom intervale a ani nemusia byť z nášho kontinentu. Dokonca nemusia byť ani chorí, stačí keď sú pozitívne testovaní.

Keď si uvedomíme súvislosti uvedeného, tak ťažko uveriť tomu, čo tvrdí vláda o tomto pláne. Vraj

„Jeho cieľom je eliminácia zdravotnej a ekonomickej záťaže obyvateľstva a obmedzenie dopadu na chod hospodárstva a verejného života.“

Podľa môjho názoru skutočné dopady na život spoločnosti sú a budú presne opačné. Nakoniec všetci máme vlastnú skúsenosť s nekompetentným riadením, ktoré ťažko poškodilo našu spoločnosť, ekonomiku aj zdravotníctvo, v uplynulých piatich mesiacoch.

Máme vari vládu na to, aby cielene svojimi opatreniami zvyšovala zdravotnú a ekonomickú záťaž obyvateľstva a spôsobovala blokovanie chodu hospodárstva a verejného života?

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies