Je podpis , pečiatka a dátum na Ficovom obvinení sfalšovaný?

V priebehu jedného dňa sa rozšírilo uznesenie o obvinení Roberta Fica a spol. po internete a dostali ho prakticky všetky média. Kým si tieto média hlavne všímali reakcie koaličných politikov a sústredili sa na ich reakcie a vyjadrenia v súvislosti s vydaním Roberta Fica na väzobné stíhanie, tak sa zabudli oboznámiť so zákonnými podmienkami takého konania. Predovšetkým musí byť splnená podmienka, že poslanec bol pristihnutý pri páchaní skutku. Pravdepodobne k tomuto smerovalo nedávne zadržanie a predvedenie Roberta Fica pri protestnej jazde Bratislavou- ale toto nevyšlo.

 

No ak budeme čítať a počúvať pozorne a s porozumením, tak si uvedomujeme fanatickú zaujatosť, nenávisť a diletantnosť Sulíka a Matoviča- ktoré bez znalosti obvinenia a návrhu na vydanie dopredu vyhlásili, že budú hlasovať za! To je demokracia a zneužívanie spravodlivosti v praxi. Nuž ale keď budeme čítať s porozumením, tak si pozrime najzákladnejšie znaky tohto obvinenia a to, kto a kedy ho vydal.

Na uznesení totiž stojí, že bolo vydané 19.apríla 2021 a že zároveň so začatím trestného stíhania sa znáša aj obvinenie. V záhlaví obvinenia podľa poriadku je uvedené číslo konania ČVS:PPZ-230/NKA- V-2021.Podľa logickej dedukcie teda k podaniu trestného oznámenia došlo v roku 2021.

Z obsahu uznesenia sa nedozvedáme, že ktorý kompetentný prezident Polície alebo zastupujúci-poverený prezident PZ rozhodol o výberovej príslušnosti podľa slávneho Lipšicovho nariadenia z doby jeho ministrovania – (podľa článku 19 Nariadenia Ministra vnútra Slovenskej republiky Č. 175/2010).

Zrejme obhajoba si posvieti na tieto procesné okolnosti hlavne kvôli určeniu NAKA ,odboru Východ ako príslušného orgánu.

A tu začínajú pochybnosti, ku ktorým vedú zistenia a indície. Tou prvou pochybnosťou je samotná osoba príslušného vyšetrovateľa kpt. Mgr.Jaroslava Vereščáka. Pokial tento vyšetrovateľ je stále pracovníkom NAKA na odbore Východ, tak je zaujímavý jeho podpis , ako aj použitá pečiatka na uznesení.

 

S osobou tohto vyšetrovateľa sme sa stretli v konaní , kde bol obvinený bývalý riaditeľ kontrarozviedky SIS Arpáš a elitný právnik František Polák. Na vznesení obvinenia dňa 24.11.2020 figuruje Verešáčkov podpis dvakrát. Ani tento podpis sa nezhoduje tým ktorý je na   Ficovom obvinení. Ani číslo pečiatky  neozodpovedá.

 

Tomuto podpisu nezodpovedá ani ten na zápisnici zo dňa 24.11.2020 o 21:00 hod. z tohto konania .

Rovnako tomu nezodpovedá ani podpis na zápisnici zo dňa 25.11.2020 a na zápisnici o zadržení obvineného zo dňa 24.11.2020

Vyšetrovateľ zrejme má avatara, klon, alebo nevysvetliteľný spôsob vykonávania procesných úkonov vo svojej funkcii, ako sme na to už upozornili v predošlom

Informácii zverejnenej k tejto kauze je naozaj málo a obsahu uznesenia sa nedá ani právne porozumieť, lebo celé je založené na reprodukovaných svedectvách superkajúcnikov a vyťažovaní iných vyšetrovacích spisov. To čiastočne vysvetľuje, prečo sú zmätky a nezrovnalosti v dátumoch. Pravdepodobne sa vydá opravné uznesenie o chybu v písaní a tým je to vyriešené.

Práca vyšetrovateľa Vereščáka je však už v pozornosti Inšpekčnej služby MVSR, kde vyšetrovateľ v konaní ČVS: UIS-269/0ISV-2021 dostal pokyn dozorujúcej prokuratúry začať trestné stíhanie za podivné okolnosti pri procesných úkonoch a právomociach vykonávaných vyšetrovateľom Vereščákom.

Hodnotenie obsahu uznesenia je kompetenciou tých, ktorých sa týka a predpokladáme, že hodnoteniu obhajoby neujdú ani tieto nezrovnalosti, ktoré sú signálom načasovanej politickej objednávky v rámci takzvaného nového štýlu práce polície podľa prezidenta Hamrana.

Fanatická honba na Gorilu a nezákonné praktiky NAKA

 

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies