Doc. MUDr. Andrea Kalavská, PhD., MHA – Odborníčka s podvodnými titulmi?

Portál GINN.PRESS zistil, že Andea Kalavská má dva tituly, ktoré jej neboli vydané zákonným spôosobom – získala ich podvodom! Jedná sa o akademické tituly Doc (docent) a MHA (Master of Health Administration). Tituly jej udelila Vysoká škola sv Alžbety, ktorú založil epidemiológ Vladimír Krčméry a nebolo to prvý raz, čo táto škola podvodné tituly udelila. Média túto závažnú informáciu zamlčiavajú!

Medzitým sa Andrea Kalavská sa v tichosti stiahla z verejného života – najmä potom, ako sa jej akademickými titulmi začali zaoberať reportéri GINN (ešte počas prvej COVID-19 krízy).

Portál Wikipedia aj početné verejné životopisy pani Kalvaskej uvádzajú: Doc. MUDr. Andrea Kalavská, PhD., MHA, rod. Augustínová (* 28. november 1977 Trenčín) je slovenská lekárka, vysokoškolská pedagogička a politička, ktorá pôsobila ako ministerka zdravotníctva Slovenskej republiky (SR) od 22. marca 2018 do 17. decembra 2019.

V období od 14. apríla 2016 do 22. marca 2018 zastávala funkciu štátnej tajomníčky ministerstva zdravotníctva, do ktorej ju – rovnako ako Stanislava Špánika – navrhol minister zdravotníctva Tomáš Drucker, nominant strany strana SMER – sociálna demokracia (SMER-SD). Do funkcie ministerky ju navrhol predseda vlády SR Peter Pellegrini, člen strany SMER-SD. 9. decembra 2019 podala demisiu pre ideové rozpory so stranou SMER-SD, po tom, čo vláda SR 4. decembra stiahla návrh reformy, tzv. stratifikácie nemocníc z rokovania Národnej rady SR.

Kalavská absolvovala doktorské štúdium všeobecného lekárstva na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave (? – 2003) a doktorandské štúdium verejného zdravotníctva na Fakulte zdravotníctva a sociálnej práce Trnavskej univerzity v Trnave. Neskôr absolvovala špecializačné skúšky v odboroch vnútorné choroby a tropická medicína na Slovenskej zdravotníckej univerzite v Bratislave (SZU) a habilitáciu na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave (VŠZaSP), kde tiež získala titul Master of Health Administration (MHA). Od roku 2003 pôsobila na Internej klinike Fakultnej nemocnice s poliklinikou Trnava (od 1. apríla 2003 Fakultná nemocnica Trnava) a neskôr na I. internej klinike SZU a Univerzitnej nemocnice Bratislava a na Poliklinike cudzokrajných chorôb.

Pedagogicky pôsobí na SZU a VŠZPaSP. —- Vysoká škola Sv. Alžbety v Bratislave dokonca vydávala tituly MHA, na ktoré ani nemá akreditáciu a podľa zákona na Slovensku neexistuú ! Manžel pani KálavskejProf. Doc. RNDr. Erich Kálavský, PhD., pracoval pre farmaceutického giganta Pfizer, tiež získal titul Profesor na tejto škole a zároveň na nej aj pracuje. Dokonca boli nahlásené straty habilitačných prác a riešila to aj polícia.

Po habilitačnej práci  pani Kálavskej, ani stopy. Ako získala titul Doc. nie je možné dodnes dohľadať! Vysoká škola – ani pani Kálavská – neodpovedajú! Každý sa tvári, že všetko je v poriadku… média mlčia. 

Keď skúmame dejiny, nachádzame v nich dosť mien, pri ktorých iba titul a hodnosť čosi hovorí. Za leskom titulu je však prázdnota. Sú to čierni pasažieri histórie. Nájdeme i iné postavy, hoc aj bez štátnych titulov a hodností, v ktorých akoby sa stelesnila problematika doby, ktoré sú symbolmi potrieb, bojov a ilúzií svojej spoločnosti a sú míľnikmi na vývinovej ceste svojho národa. – Gustav Husák, slovenský politik , 1913 – 1991 

Väzba zakladateľa portálu GINN.PRESS – Martina Daňa (YT kanál @Martin Daňo ) a súdny zákaz publikovať mali na celú redakciu devastačné účinky a dnes pokračujeme v našej práci hlavne vďaka vašej podpore. 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies