Čo sa v tej politike na Slovensku deje? Ani divá … netuší!

Politický triler zo slovenského prostredia, ktorý ešte dnes mnohí považujú za faktografický dokument s názvom „Sviňa“ dnes pokojne môže pokračovať druhým dielom s názvom „Divá sviňa“, veď v súčasnom politickom dianí sa už ani tá povestná divá sviňa nevyzná!

Tri týždne prakticky na Slovensku neexistuje vláda! Oficiálny predseda vlády Igor Matovič sa schováva ako voš pod chrastou a koaliční partneri chrlia jeden nápad za druhým, vraj toto už bude definitívna bodka za koaličnou krízou, tak nie prepáčte, ešte sa nám prisnilo toto…

Podpredseda vlády Richard Sulík sa už na poslednej vláde rozlúčil, nakoľko na odchod premiéra neschopného viesť krajinu to nevyzerá, ale zároveň v prípade hrozby predčasných volieb vládu jeho strana nepoloží. Otázka znie: Čo? Zákulisie by mohol odhaliť práve nový triler, ktorý sa už snáď píše, aby mohol opäť zmeniť myslenie národa pred voľbami… Bez popustenia fantázie to vyzerá, že jeden zo spoluvinníkov za súčasný núdzový stav zacítil vyššie preferencie a možnosť predčasných volieb v ňom vyvoláva obavy, že niekto, kto nemá krátku pamäť ukáže prstom a povie “Riško, aj ty si bol s ním, dokonca si mu šúlal ňoky!”

Ďalšia podpredsedníčka vlády Veronika Remišová po napnutých ramenách už opäť klesá na duchu, dokonca aj spolustraníčke Marií Kolíkovej, toho času ministerke spravodlivosti pripomenula, že ona bojovala v opozícii, kým Kolíková v čase “mafie” sedela na stoličke tajomníčky ministerstva, ktorému dnes šéfuje, a teda je prirodzené, že na súčasnú krízu sa pozerá inak!

 

Otázka Čo?, je opäť na mieste, ale tu už snáď nepotrebujeme vidieť ani len scenár “divej svine” a stačí si pripomenúť slová otca zakladateľa Za ľudí: “Musíme prevziať moc, je to naša povinnosť!,” vyslovil Andrej Kiska a keďže sa to celkom nepodarilo, tak radšej ušiel do Popradu a Dobrého anjela. Remišová to cíti rovnako, síce má jej strana hodnotu plnotučného mlieka z obchodného reťazca, ale minimálne ona sa na moci podieľa, tak prečo predčasne utekať? Pre charakter? Ale z toho sa predsa ešte nikto nenabalil!

Predseda parlamentu Boris Kollár, známy v niektorých kruhoch pod prezývkou “štartér”, to so svojou stranou Sme rodina skúša nejako dohodnúť tak, aby sa dobojovalo dokonca, veď kedy sa človek s jeho povesťou ešte dostane na tak vysokú štátnu funkciu? Prvý krok vyjednávania nikto nepochopil! Z ministerského kresla odišiel Milan Krajniak, Posledný križiak, ktorého účasť na rokovaniach vlády ani jedného koaličného partnera nijako neiritovala!

Čo tým chcela strana známeho “záletníka” povedať? Možno scenárista Divej svine popustí uzdu fantázii a dozvieme sa viac, ale zatiaľ to neoficiálne vyzerá na odkaz, že so zatknutím šéfa SIS rodina Pčolinských a im blízkych ľudí nesúhlasí! Do Divej svine sa náramne hodí aj zápletka s názvom “dvojité sledovanie”, to je tá story, z prostredia novovznikajúceho podsvetia, kde príslušníci polície sledujú šéfa tajnej služby a šéf tajnej služby dá sledovať policajtov, ktorí sledujú jeho. Nádherný príbeh, ktorý možno skončí zneužitím právomoci verejného činiteľa?!

Akú rolu v tom celom hrajú poslední koaličníci z OĽaNO? Žiadnu! Slepí veriaci novovznikajúcej sekty okolo výnimočne neschopného premiéra, ktorý do parlamentu dokázal dostať koho potreboval, a teda ľudí, ktorí si myslia, že krajinu niekam posunú a ešte na tom dobre zarobia, ľudí, z ktorých má človek žijúci politikou problém vymenovať troch, pričom ich je 53, a nakoniec ľudí, ktorí sú pri moci naposledy!

Námet Divej svine má všetko čo kvalitný predvolebný film s veľkými výnosmi potrebuje: senila aj debila (nie jedného), úchyla aj mučeníka, zápletku z podsvetia aj nejaké tie politické kauzičky, či dokonca “modelku” v prezidentskom paláci, ktorá je najradšej ticho… Len či bude mať “veľký brat” záujem “pustiť” tento nový triler von?!

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies