Diaľničné úseky sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až vlhký

Všetky sledované diaľničné úseky na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až vlhký. Ako informuje Slovenská správa ciest na svojej webovej stránke, zjazdné sú aj cesty I., II. a III. triedy, povrch vozoviek je prevažne suchý až vlhký, miestami mokrý.

V hornatejších oblastiach Slovenska sa na vozovke vyskytuje jeden až tri centimetre čerstvého až utlačeného snehu. Na ceste II/584 Srdiečko – Bystrá je štyri až päť centimetrov utlačeného snehu, sú tam nutné snehové reťaze pre všetky vozidlá. Na cestách v širšom okolí Dobšinej a v hornatejších častiach okolia Rožňavy je miestami zľadovatený sneh do jedného centimetra. Na ceste II/578 Skalka – Kremnica sa miestami nachádza trojcentimetrový zľadovatený sneh.

Horské prechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až mokrý, okrem HP Šturec, Donovaly, Čertovica, Vrchslatina, Súľová, Grajnár a Huty, kde sú na vozovke jeden dva centimetre kašovitého až utlačeného snehu. Na HP Dobšiná a Štós je miestami jeden až dva centimetre zľadovateného snehu.

Slovenská správa ciest upozorňuje vodičov:

– Na ceste II/584 Srdiečko – Bystrá sú nutné snehové reťaze pre všetky vozidlá.

– Pre stavebné práce na križovatke Hričovské Podhradie sú dnes od 7:00 do 18:00 úplne uzavreté úseky diaľnice D3 tunel Považský Chlmec (vrátane tunela) – letisko Žilina a D1 letisko Žilina – Bytča, v smere na Bratislavu.

– Na vlhkých a mokrých cestách sa pri nízkych teplotách môže vytvárať námraza až poľadovica.

– Pre vozidlá nad 10 m dĺžky je po celú zimnú sezónu uzatvorený HP Šútovce (cesta III/1774).

– Pre vozidlá nad 12 m dĺžky je po celú zimnú sezónu uzatvorený HP Fačkovské sedlo (cesta I/64).

– Cesta II/549 Úhornianske sedlo – Krásnohorské Podhradie je uzavretá, keďže v zime nie je udržiavaná.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies