Koryto je plné! Krajčího hlava im bude stačiť!

Jediný kto po slovách ministra zdravotníctva Mareka Krajčího vyronil slzu bol on sám! No dobre, možno ešte tetuška “chlóra buanda salara banda”, ale to by boli asi naozaj všetci a po slovách Igora Matoviča, že Krajčí podá demisiu až po začatí očkovania Sputnikom V im slza v oku musela bleskovo vyschnúť!

Divadelné predstavenie pod režisérskou taktovkou Veroniky Remišovej a dramaturgiou Richarda Sulíka, ale zdá sa na prvý pohľad ešte neskončilo. Za záhadných okolností vytiahol Sulík ďalšie dejstvo a zmier v koalícií nenastal. Hoci Krajčí už dávno nemal byť ministrom, resp. ním nemal byť vôbec, lebo ak ho nedojme 8 tisíc mŕtvych, ale vyroní slzu pri oznámení demisie, tak túto stoličku v čase pandémie naozaj nemal ani len dostať!

Samozrejme, dejstvo, ktoré vytiahol Sulík je pokračovaním divadielka a skôr ako o reálny problém môže ísť o to, že ministerka spravodlivosti Mária Kolíková nestihla napísať novú dohodu koaličných partnerov, resp. Sulík sa ešte rozhodol pre návštevu spindoktora, ktorý mu nájde dôvod prečo zostáva v koalícií napriek tomu, že Matovič zostáva na pozícií tiež! Určite bude ťažké vysvetľovať voličom, že zotrváva vo vláde človeka, ktorý ho označuje za masového vraha, či hlavnú príčinu smrti Jána Kuciaka a jeho priateľky, najmä ak sa “ľubivo” nedá povedať realita, že ide o koryto v podobe miliárd eur z fondu obnovy.

Matovič na koni s bičom v ruke!

Remišovej, Kolíkovej a Jurajovi Šeligovi zasa hrá do karát zatknutie šéfa SIS Vladimíra Pčolinského, ktorého zatknutie nebudú títo bojovníci proti mafii považovať za hanbu Slovenska v zahraničí, ale ukážku toho, že boj proti “mafii” je naplno rozbehnutý a jedno o koho človeka ide, dôležité je, že skončí v putách! Síce za rok vlády sa nedostal pred súd jediný prípad, ale títo ľudia majú argumenty zotrvať pri moci, ktorá je ich hlavným motorom a prioritou týchto dní. Plus plné koryto k tomu? Sen každej nízko percentnej strany, ktorá skôr ako do parlamentu sa v najbližších voľbách dostane na smetisko dejín!

Kým SaS a Za ľudí v týchto dňoch definitívne strácajú charakter a ponúknutá hlava Krajčího je len ohlodaná kosť, že aspoň niečo, tak Sme rodina Borisa Kollára, ktorej nominanta Pčolinského zatkli si ide svoje, svoj typický populizmus! Kollár a jeho ľudia namiesto rekonštrukcie vlády predostreli na stôl sociálny balíček za milióny eur. Nevadí, že už malo stáť X tisíc bytov, že zrušili trináste dôchodky a pomoci z Úradov práce je stále málo – “Caponeovci” už sľubujú ďalšie milióny!

Umelo vyvolaná vojna nepriniesla obeť v podobe Krajčího, ktorý tam nemal čo robiť, ale ďalší premárnený týždeň núdzového stavu, v ktorom sme sa absolútne nikam nepohli. Remišovej a Sulíkovu hru, hral sám Matovič a dnes zdá sa vo vopred prehratej bitke uhral pat, cennú remízu, ktorá ho už zajtra môže postaviť na koňa s bičom v ruke a obaja vyzývatelia môžu opäť nastavovať chrbát! Veronika s Riškom bolo Vám to treba?

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies