Krajniak a jeho šéfka inšpektorátu práce. Alebo, ako koalícia obsadzuje posty „svojimi ľuďmi“.

Nová koalícia sa v tejto chvíli snaží zmeniť zákon, aby sa ľahšie zbavovala ľudí v štátnej správe a dosadzovala nových. Aká kvalita to bude, ukazuje tento prípad. Minister práce Krajniak na čelo jednej z najdôležitejších organizácii rezortu, Národného inšpektorátu práce, kde pred časom odišiel riaditeľ, dosadil dievčinu bez akejkoľvek kvalifikácie.

Roky robila bezpečnostného a požiarneho technika. Vzdelanie má de facto len stredoškolské. To si doplnila tak, že si nakúpila tituly u dvoch inštitúcií s veľmi zlou povesťou, ktoré slúžia presne na to (ale stále nie tak, aby spĺňala kvalifikačný predpoklad dosiahnutia 2. stupňa VŠ vzdelania). Ak už nič iné, tak toto samotné, odporná prax úplnej devalvácie pojmu vysokoškolského vzdelávania, by ju malo diskvalifikovať.

Budú sa tomu médiá venovať? Uvidíme. Zatiaľ totiž vidno zaujímavý fenomén, nový minister práce je mediálne takmer nedotknuteľný. Aj v prípade bolestivo pomalého vyplácania podpory zamestnanosti, kde úplne evidentne ťažko zaostávame za inými krajinami, kvôli zle nastavenému systému, médiá skôr hovoria o zlyhaní vlády. Okolo ministra chodia po špičkách.

A aby sme nezabudli, aká je teda kvalifikácia dievčiny, ktorá sa zrazu ocitla na tak vysokom poste? Správne, vo voľbách bola na kandidátke hnutia Sme rodia. A hnutie sa o „našich ľudí“ musí postarať.
https://www.ip.gov.sk/post-generalneho-riaditela-narodneho…/

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies