Kriminálny úrad finančnej správy odhalil nelegálnu pálenicu v obci Brehov

Obvinené boli dve osoby a zaistené stovky litrov nelegálneho liehu.

Kriminálny úrad finančnej správy (KÚFS) odhalil nelegálnu pálenicu v obci Brehov v okrese Trebišov. Obvinené boli dve osoby, ktorým hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky, a zaistené stovky litrov nelegálneho liehu. Informovala o tom hovorkyňa Finančnej správy Martina Rybanská.

„Spolupáchatelia prevádzkovali nepovolené zariadenie na výrobu liehu, pričom chceli vyrobený lieh distribuovať bez platnej slovenskej kontrolnej známky. Týmto konaním porušili zákon o spotrebnej dani z alkoholických nápojov, ako aj zákon o výrobe a uvádzaní liehu na trh,“ uviedla Rybanská.

Celkovo finančná správa zaistila viac ako desať druhov destilátov. Balenia alkoholu mali u bežného spotrebiteľa vyvolať dojem, že ide o legálne spotrebiteľské balenia liehu. Takýmto spôsobom sa obidve obvinené osoby snažili na úkor štátneho rozpočtu Slovenskej republiky neoprávnene obohatiť.

Finančnej správe sa podarilo zaistiť 374,8 litra liehu spolu so zariadením na jeho výrobu, ako aj ďalšie predmety používané k výrobe liehu. Predbežne vyčíslená škoda na spotrebnej dani z alkoholických nápojov sa pohybuje vo výške 1 518 eur. Z prečinu nepovolenej výroby liehu boli obvinené dve osoby.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies