Študentská rada vysokých škôl vyzýva predsedu vlády Igora Matoviča, aby vrátil titul

Rozmýšľam, ako túto šteklivú výzvu vstrebáva priemerný volič OĽaNO.

Tie mladé nevychované štence si myslia, že Matovič náš najmúdrejší niečo bude vracať len preto, že je plagiátor? A len preto, že to sľúbil? Zbláznili sa?

A to čo by bol akože za signál slovenskej verejnosti? Dnes začnú zlodeji vracať tituly a zajtra to tu už možno bude také dekadentné ako v susednom Rakúsku a politici začnú za svoje plagiáty rovno odstupovať! Kam by sme takto dospeli?!

Milí vysokoškolskí študenti, nedajte sa vysmiať. Matovič nič nevráti, zvolá tlačovku, kde povie, že za jeho plagiát môže Sulík, vynadá vám, že ste múdrosráči a nemáte mu závidieť, že sa pri svojej diplomovke takto šikovne vynašiel a hlavne – hádam nechcete návrat Smeru! Tak držte ústa a krok!

Igor je predsa ten najväčší akademik, on je stelesnením múdrosti, on je náš slovenský Sokrates! Jeho úchvatné vzdelanie, vďaka ktorému poučuje aj vedcov zo Stanfordu, predsa nebudú spochybňovať nejaké trápne bezočivé decká!

Na jeho počesť skladajú aj akademické hymny – veď Gaudeamus Igitur! To určite znamená – raduj sa z Igora! Hnutie OĽaNO je o tom presvedčené do posledného svedka!

Matovič a ďalší plagiátori v lete sľúbili, že pripravia zákon, vďaka ktorému budú môcť vrátiť titul. Pripravili ho? Pripravili. Tak čo ešte od nich chcete, preboha? Že svoj titul nevrátia? No a čo?

Veď Matovič jasne povedal, že s tým nemá problém. Nepovedal, že ho vráti. Pcha – dostal vás! On ho predsa nemá problém vrátiť – ale jednoducho to nespraví. Vypiekol s vami.

Tak šup, naspäť do školy (pardon, domov) a berte si príklad z premiéra – klamte, podvádzajte, opisujte a hlavne nikdy za nič nepreberte zodpovednosť. Možno to raz dotiahnete na predsedu vlády!

Milí priatelia, ja viem, že to nie je na smiech. A viem, že toto je smiech cez slzy. Úprimne – ako vysokoškolskému učiteľovi mi trhá srdce.

Koľko diplomoviek som musel vrátiť študentom, lebo zle niečo odcitovali. Koľko záverečných prác museli študenti prepisovať, mali pokazené leto, trápili sa, bezsenné noci, celé dni v knižnici, poctivá makačka… Svoj titul si zaslúžili. Vydreli.

A potom hocijaký trnavský mafián zaplatí babe dovolenku v Chorvátsku, tá na hulváta opíše dve knihy, on to odovzdá a dnes sa tvári, že všetko je alright. A ešte mu pri tom tlieska predseda parlamentu Kollár a minister školstva Grohling, ktorí urobili podobné podvody a tituly by mali vrátiť rovnako.

Už chápete, prečo je Slovensko v takých morálnych troskách? Gauner, čo nedokáže ani len prevziať zodpovednosť za ukradnutú diplomovku, v živote neprevezme zodpovednosť za nič.

On môže za tisíce mŕtvych, môže za zničenú ekonomiku, môže za fašizáciu spoločnosti, môže za mučenie vo väzbách… Ale nikdy neprevezme zodpovednosť za nič. S plechovým ksichtom sa postaví pred kamery a ľuďom ukáže figu borovú.

Jedna malá rada do života na záver, milí študenti, ktorá z vás možno urobí vzdelaných a dobrých ľudí: nikdy nebuď ako Igor. Titul si kúpi kdejaký mafoš, ale úctu ľudí nie.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies