Lučanského hospitalizovali vo vojenskej nemocnici v Ružomberku

V súčasnosti obvineného exprezidenta Policajného zboru (PZ) SR Milana L. hospitalizovali v Ústrednej vojenskej nemocnici SNP v Ružomberku. Ako informoval týždenník .týždeň na svojej internetovej stránke, Milana L. museli operovať a v nemocnici ho stráži policajná eskorta.

Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) pre agentúru SITA v tejto súvislosti skonštatoval, že vzhľadom k tomu, že nedisponuje súhlasom dotknutej osoby, nie je oprávnený poskytnúť informácie týkajúce sa osobnosti a súkromia obvinenej fyzickej osoby. Zároveň však vyvrátil informácie, že by hospitalizácia bývalého šéfa polície bola spôsobená násilím. „Ústav Prešov (kde Milan L. vykonáva väzbu, pozn. SITA) neeviduje v danom období fyzické napadnutie obvineného alebo odsúdeného ani použitie donucovacích prostriedkov voči obvinenému alebo odsúdenému,” dodal ZVJS.

Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku vzala v nedeľu 6. decembra do väzby päticu obvinených v rámci akcie Judáš, medzi ktorými bol aj Milan L. Dôvodom je obava z pokračovania v trestnej činnosti a ovplyvňovania svedkov. Doplnil, že všetci obvinení podali proti rozhodnutiu sťažnosť, ktorou sa bude zaoberať Najvyšší súd SR. Ich trestná činnosť sa mala týkať najmä korupcie.

Matovičova pomsta reštauráciám a predavačkám

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies