Marián Kočner v záverečnej reči nielenže rozbil obžalobu, ale poukázal na organizovanú trestnú činnosť OČTK

Marián Kočner sa v záverečnej reči sústredil predovšetkým na vyvracanie tvrdení prokurátora JUDr. Turana, ktorý paradoxne klamal nielen o veciach voľne dostupných na webe, ktoré si občan má možnosť dohľadať, nakoľko sa jedná o verejne dostupné informácie z portálov štátnych inštitúcií, ale aj prekrúcal jednoznačné výpovede svedkov, paradoxne navrhnutých obžalobou. Vyvrátil klamstvá všetkých svedkov obžaloby.

Medializácia kauzy

Marián Kočner v úvode  svojej výpovedi zhodnotil mediálnu prezentáciu kauzy. Poukázal na nepravdivé výstupy médií.

Texty Jána Kuciaka

Objektívne zhodnotil texty Jána Kuciaka. Vyvrátil tvrdenia prokuratúry a splnomocnencov poškodených, že  Ján Kuciak o ňom napísal 26 textov. Poukázal aj na skutočnosť, že texty Jána Kuciaka k jeho osobe boli kompilátom článkov rôznych autorov, ktorí sa témam dlhodobo venovali v minulosti.

Sporná tlačovka a údajné vyhrážanie  

Marián Kočner sa vtejto časti vyjadril nielen k spornej tlačovke a k telefonátu, ale aj k nepravdivému tvrdeniu prokurátora v záverečnej reči „ údajnému vyhrážaniu“.  JUDr. Turan pozná záver konania vo veci vyhrážania, čiže vie, že konanie voči Mariánovi vo veci vyhrážania bolo ukončené rozhodnutím, že Kočner sa nevyhrážal, dokonca nespáchal ani priestupok.

Vyjadrenie ku kauze Donovaly

Marián Kočner vyvrátil klamstvo prokurátora v súvislosti s textami o kauze Donovaly. Zároveň zdôraznil že, texty Jána Kuciaka boli publikované s odkazom na iné zdroje: deník SME, Denník N, Hospdárske noviny …

Vyjadrenie k podávaniu žalôb na médiá

V tejto časti výpovede sa Marián Kočner vyjadril ku fabulácii  JUDr. Kvasnicu, v súvislosti s podávaním žalôb voči médiám.

Vyvracanie klamstiev prokurátora uvedených v záverečnej reči

Marián Kočner vyvrátil tvrdenie prokuratúry, že Alena Zszsová dostala od neho auto vysokej hodnoty.

Marián Kočner vyvrátil aj tvrdenie prokurátora, v  ktorom naznačoval, že so Zsuzsovou mali milenecký pomer.

Marián Kočner vyvrátil tvrdenia prokurátora o tom, že Peter Tóth bol jeho dlhoročný obchodný partner. Túto skutočnosť vyvracia nielen Kočner a výpis z obchodného registra, ale aj samotný svedok obžaloby Tóth.

Marián Kočner vyvrátil tvrdenia, že bol s Petrom Tóthom blízky priateľ. Sám Tóth totiž uviedol , že do roku 2016 sa stretli náhodne 2 – 4 krát za rok.

Marián Kočner vyvrátil aj tvrdenie JUDr. Turana, že Marián Kočner nakupoval autá a technické prostriedky na sledovanie. Polícia totiž spoľahlivo v inom konaní zistila, že Marián Kočner nenakupoval, ani nehradil sumu za tieto autá a nemá s nimi nič spoločné.

Marián Kočner vyvrátil aj tvrdenie o facebookovej komunikácii Aleny Zsuzsovej , ktorú údajne mu odporučil Kočner na komunikáciu a zbieranie kompro materiálov na vplyvných mužov.  Pani Zsuzsová nemá FB od roku 2013, takže je jednoznačné, že takéto niečo hovoril Kočner Tóthovi v roku 2017 – 2018.

Prokurátor Turan klamal aj o veciach spojených s mobilmi Mariána Kočnera. Marián Kočner hodnoverne preukázal, že s komunikáciou v aplikácii Treema bolo manipulované, že bola dopĺňaná, ale aj rôzne časti komunikácie odstraňované.

Vyvrátil aj klamstvá Turana a Lipšica v súvislosti s návšetevou Tatrabanky a znaleckým posudkom, ktorý zo schránky vyberal …

Marián Kočner vyvrátil aj Turanove tvrdenie o tom, že obžalovanej Zsuzsovej kúpil Marián Kočner vozidlo mercedes…

Marián Kočner za hodinu 1.24 minút vyvrátil všetky nezmysly produkované počas procesu nielen prokuratúrou ale aj svedkov a právnych zástupcov poškodených.

Záver   

Každý súdny človek musí po vypočutí  záverečnej reči pochopiť, že Marián Kočner s vecou vraždy nemal nič spoločné,. Zároveň musí pochopiť, že tento politický megaproces je nesporne výsledkom organizovanej trestnej činnosti brachiálnych zložiek.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies