Matovič v rozhovore pre Le Monde nadával na Slovensko ako kompletný úbožiak

Igor Matovič sa dnes pochválil svojim rozhovorom pre francúzsky Le Monde, ale zabudol spomenúť niekoľko vecí – oni tam z neho urobili úplnú trúbu. A čo je ešte horšie – on na Slovensko nadával ako kompletný úbožiak.

V Le Monde o Matovičovi píšu, že jeho „neskúsenosť a zmätočné vyhlásenia vytvárajú pochybnosti o tom, či dokáže viesť štát“. Toto o Matovičovi píšu francúzske médiá a on sa tým chváli. To nevymyslíš, to je Matovič.

V rozhovore pre Le Monde Matovič nadáva na svojho koaličného partnera Richarda Sulíka, že môže za tisícky mŕtvych a francúzsky novinár sa ho neveriacky pýta, prečo ho ešte nevyhodil z vlády, ak si to o ňom myslí.

Matovič v priamom prenose urobil zo seba a Sulíka „Pata a Mata strednej Európy“. Takúto hanbu ešte Slovensko nezažilo. Francúzi sa chytajú za hlavu, čo to ten truľo so smiešnym účesom tára o vlastnej vláde.

Výsledok? Bežný Francúz, keď číta tento článok, musí mať pocit, že Slovensko je „banánová krajinka“, kde sa chodí premiér vyplakávať do zahraničia, útočiť v zahraničnej tlači na koaličných partnerov a kydať na vlastný štát. To tu od Kisku nebolo.

Matovič vo Francúzsku otvorene hovorí, že Slovensko ovládol „mafiánsky drak“ – len si predstavte, čo si asi tak pomyslí bežný Francúz. Keď vlastný premiér hovorí o svojom štáte, že je ovládnutý mafiou, tak to nikto nechápe ako nejakú milú politickú hyberbolku od opozičného krikľúňa.

Celkom logicky – pod štátom, ktorý ovláda mafia, si oni predstavia gangsterské Chicago za Al Caponeho alebo mafiánsku Sicíliu v 80. rokoch. Hromadné vraždenie, gangy a drogy. Toto si predstavia.

A už sem nevstúpi noha jediného francúzskeho turistu a radšej pôjdu do rumunskej Transylvánie, lebo tam sa budú cítiť bezpečnejšie. Ďakujeme, pán premiér, za skvelú reklamu pre našu vlasť.

Vo Francúzsku majú no-go zóny, kam nechcete vstúpiť z obavy o vlastnú bezpečnosť. V Taliansku máte reálnu mafiu, ktorá má neuveriteľnú moc a kontakty na najvyššie poschodia štátu. Ale nie, Francúzi ani Taliani nechodia do zahraničia ponižovať vlastný národ – oni nie.

Francúzsky prezident ani taliansky premiér nechodia po Európe s tým, že Francúzsko je no-go zóna, či Taliansko je štát ovládnutý mafiou. Takto kadiť na vlastný národ dokáže len Matovič. A vlastne ešte Kiska.

Ale okrem týchto dvoch dezolátov by si takéto niečo nedovolil nikto iný na celej zemeguli. Ani v celej Mliečnej dráhe.

Vážený pán premiér Matovič,

to, že kydáte na svojho ministra Sulíka v Európe, to len dosvedčuje, že ste presne taký, ako vás opisuje Le Monde – „neschopný vládnuť“, „neskúsený“, „zmätočný“, proste, trúba.

Ale to, že v zahraničí ponižujete vlastný národ a kopete do svojej vlasti, je na hrane vlastizrady.

Prestaňte si láskavo otierať svoje nevymáchané ústa o Slovensko! Milan Rastislav Štefánik vo Francúzsku vynakladal nadľudské úsilie, aby Slovensko získalo rešpekt a úctu, ktorú si zaslúži.

Vy ste celý jeho odkaz zmárnili jednou návštevou – hanbite sa, takto náš národ neponížil ešte nikto v celých dejinách. Milan Rastislav Štefánik sa v hrobe obracia.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies