Matovičova diktatúra musí skončiť, raz a navždy

Žiadna vláda na Slovensku nespustila taký ľudskoprávny masaker ako tá Matovičova. To títo chcú poučovať Lukašenka? Títo chcú niečo vyčítať Číňanom? Si robia srandu?

Igor Matovič sa chystá na ďalších 90 dní vyhlásiť núdzový stav, ktorým zase brutálne okliešti ľudské práva na Slovensko. Ja len, že to je pri 1% pozitívnych prípadov, ktoré vyšli z jeho vlastného milovaného antigénového testovania, asi nepodarený pokus o vtip.

Ako upozorňuje bývalá slovenská zástupkyňa pred Európskym súdom pre ľudské práva JUDr. Marica Pirošíková, za daných okolností nie je vyhlásenie núdzového stavu právne možné.

Núdzový stav, ktorým sa drasticky obmedzujú občianske aj sociálne práva, musí byť vyhlásený len v nevyhnutnom rozsahu a na nevyhnutný čas. To v danom prípade neplatí.
Sám Matovič sa svojimi testmi dostal do pasce. Sám nimi poskytol dôkaz, že na núdzové opatrenia nemá oprávnenie.
Ak je po celoplošnom testovaní iba 1% pozitívnych a ak je mediánová smrtnosť na Covid na úrovni 0,23% (ako uvádzajú „kotlebovskí bludári“ zo Stanfordu v štúdiách pre WHO), tak z toho vyplýva jediné – na celoplošný núdzový stav neexistuje žiaden právny základ.

Vláda sa teda chystá porušovať ľudské práva svojvoľne a protiprávne. Bude za to čeliť rastúcemu počtu žalôb na Európskom súde pre ľudské práva. Tamojších sudcov Matovič na rozdiel od tých slovenských zastrašiť nevie.

Proti porušovaniu ľudských práv Úradom verejného zdravotníctva už protestuje aj ombudsmanka. Žiaľ, nenapadlo jej nič lepšie, ako sa obrátiť na parlamentný ľudskoprávny výbor, ktorý je plne pod kontrolou toho istého Matoviča, ktorý tieto opatrenia prijíma – povedzte mi, načo je toto dobré?

Od ombudsmanky je to priam učebnicový alibizmus. Môže si dať fajfku, že vykázala aktivitu, to je asi tak všetko. Výbor pre ľudí nepohne ani prstom, pretože na jeho čele podvodne stojí synáčik Petra Polláka, oddaného stúpenca Igora Matoviča. Celý výbor disciplinovane slúži vláde a Matovičovi.
Práve preto ma pred pár mesiacmi vládny valec nezvolil za predsedu tohto výboru, aj keď post predsedu patrí opozícii. Nepotrebovali tam Blahu, ktorý by bránil občanov pred vládou a nebál by sa bojovať. Potrebovali tam svojich ľudí, aby zametali veci pod koberec.

Ombudsmanka veľmi dobre vie, že tento výbor je len Matovičovou atrapou. Spolu s ombudsmankou si na výbore zahrajú cirkusové predstavenie, ako bojujú za ľudské práva a výsledkom bude, že Matovič bude ďalej terorizovať Slovensko.

Postupne zisťujeme, že jediná nádej pre ľudí je v zahraničí. Slovenské súdy sú zastrašené, prezidentka neexistuje, ombudsmanka je alibistická, polícia je spolitizovaná, parlament prevalcovali a prokuratúra sa prepadá na úroveň Urválka z 50.rokov. Jediná šanca sú európske súdy a európske orgány.
Matovič tu vytruboval, ako nás celoplošné testovanie zachráni pred Covidom. Tak načo potom ďalší núdzový stav? Načo ďalej likviduje ekonomiku? Načo ďalej šikanuje ľudí?

Mala to byť atómová zbraň, ktorou porazíme Covid. V skutočnosti to bola atómová zbraň, ktorá rozmetala všetky naša práva a slobody. Zanechala tu ľudskoprávnu Hirošimu. A priniesla len ďalší núdzový stav a ďalšie Matovičove vyhrážky ohľadom testovačiek.

Chystáme ďalšie žaloby, ako aj podnety na európske orgány. Robíme, čo sa dá. A som rád, že sa dvíha aj občiansky odpor.

Zachytil som, že ľudia sa chcú ísť 17. novembra o 16.00 náhodne a spontánne prejsť na Hodžove námestie v Bratislave. Prechádzky sú dôležité, o tom niet pochýb…

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies