Na Slovensku sme svedkami zmanipulovaných politických procesov a úplného zlyhania mediálnej scény,

Slovensko je mementom, ako môže dopadnúť krajina vedená neskúsenými, nevzdelanými ľuďmi s pochybnou minulosťou 

Nakoľko na Slovensku nejde iba o opozično-vládne súperenie, predstavitelia strany SMER – SD dnes usporiadali tlačovú besedu v Holíči, ktorá mala byť smerovaná mimo územia Slovenskej republiky. Predseda strany Robert Fico opätovne zopakoval, že sme na Slovensku svedkami zmanipulovaných politických procesov a hrubého zneužívania trestného práva na politické ciele v duchu 50-tych rokov minulého storočia. „Na Slovensku vládnu ľudia, ktorí by neváhali použiť aj výnimočné tresty proti opozícii. Na Slovensku sme, žiaľ, svedkami aj úplného zlyhania mediálnej scény, ktorá odmieta verejnosť informovať o tomto štátnom terorizme. Súčasná vládna koalícia požíva nedôveru viac ako 80% obyvateľov, je v rozklade tak, ako je v rozklade celý štát a verejné financie. Totálne fiasko súčasnej vlády považuje mediálna sféra aj za svoju vlastnú prehru a preto zo všetkých síl vytvára dymovú clonu vládnym politikom, ktorí sa im za to odvďačujú tučnými reklamnými balíkmi, napríklad na očkovaciu kampaň,“ uviedol R. Fico.

Podľa neho je Slovensko príkladom situácie, čo sa s krajinou stane, keď sa k moci dostanú neskúsení, nevzdelaní ľudia s pochybnou minulosťou, ktorí okrem manipulácie s trestnými konaniami doslova rozvrátili štát. Navyše, v boji proti pandémii máme jeden z najhorších počtov obetí na počet obyvateľov. „Minister financií je uznaný daňový podvodník a ukradol titul na vysokej škole. Minister školstva je plagiátor. Predseda parlamentu mal preukázateľne vzťahy k mafiánskym štruktúram, je podozrivý z obchodovania s drogami a rovnako podvodom získal titul na vysokej škole. Špeciálny prokurátor je odsúdený za zabitie človeka na prechode pre chodcov. Ministerka spravodlivosti je spoluvlastníčka firmy, ktorá okrádala majiteľov bytov. Ministra vnútra usvedčujú svedkovia, že bral obrovské úplatky,“ vymenoval predseda strany SMER – SD.

Hlavným motívom tlačovej besedy v Holíči však bol útok štátnej vládnej moci na základy právneho štátu a politické procesy s opozíciou. „Situácia je natoľko vážna, že musíme začať hovoriť o otvorení Zmluvy o Európskej únii. Tá vo svoj článku 7 odsek 2 hovorí úplne jasne, že Európska rada môže na návrh jednej tretiny členských štátov alebo na návrh Európskej komisie a po získaní súhlasu Európskeho parlamentu jednomyseľne rozhodnúť o existencii závažného alebo pretrvávajúceho porušenia hodnôt, na ktorých je založená Európska únia. V článku 2 sa okrem iného zdôrazňuje, že ide o hodnoty úcty k právneho štátu a rešpektovaniu ľudských práv. Ani právny štát, ani ľudské práva sa na Slovensku nerešpektujú a my oprávnene očakávame, že sa Európska komisia bude neudržateľnou situáciou na Slovensku zaoberať,“ povedal R. Fico.

SMER – SD na manipuláciu s trestnými konaniami a politické procesy poukazuje už viac ako rok. Krivenie spravodlivosti na Slovensku však nadobudlo také rozmery, že SIS spracovala osobitnú správu, o obsahu ktorej boli v máji oboznámení najvyšší predstavitelia SR na tajnom stretnutí. Neurobili však nič, lebo falošná kriminalizácia opozície im vyhovovala. Táto správa sa dostala aj na neverejné rokovanie parlamentu. „Konštatuje, že na Slovensku existuje špeciálna skupina vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), ale aj prokurátorov špeciálnej prokuratúry, ktorých cieľom obviniť a dostať do väzby vopred vybranú osobu, manipulujú s trestnými konaniami, vymýšľajú si trestnú činnosť a aby svoje výmysly podporili dôkazmi, spolupracujú s členmi organizovaného zločinu. Za krivé svedectvá boli potom týmto zločincom poskytované rôzne úľavy, až po úplnú beztrestnosť. Dnes už môžeme potvrdiť, že členovia mafiánskych štruktúr podozriví z najzávažnejšej trestnej činnosti, kde im hrozia tresty na 20 až 25 rokov, boli prepúšťaní z väzby, podmienečne im bolo odkladané trestné stíhanie, nebol im zaisťovaný majetok nadobudnutý častokrát trestnou činnosťou. Vládna moc sa neštítila ani korumpovať udavačov. V prípade jedného z najznámejších udavačov, jeho meno je Makó, dostal pred niekoľkými týždňami štátnu zákazku vo výške 10 miliónov eur,“ priblížil Robert Fico.

Výsledkom týchto ohavných zločinov, s plným vedomím vtedajšieho premiéra Matoviča a ministra vnútra Mikulca, bol rad teatrálneho vykopávania dverí, zadržiavaní, obvinení a automatického brania do väzby nominantov opozície. Niektoré z týchto obvinení však zrušila generálna prokuratúra s odôvodnením, že tieto sú vymyslené, abstraktné a nekonkrétne, že obvinený ani nevie, proti čomu sa má brániť. Začali sa navyše objavovať aj rozhodnutia Ústavného súdu, ktoré poukazovali na hrubé porušovanie ľudských práv. Napriek tomu slovenské médiá držali stranu vládnej moci a kryli a ospravedlňovali tieto zločiny proti právnemu štátu.

Správa SIS z mája 2021 obsahovala také závažné tvrdenia, že sa nimi začali zaoberať vyšetrovatelia vnútornej kontroly ministerstva vnútra. Keď to začalo, vláda sa rozhodla, že urobí poriadok s každým, kto bude mať odvahu tieto zločiny vyšetrovať. „Vykopli dvere a vzali do väzby svojho vlastného riaditeľa tajnej služby, ktorý prvý začal poukazovať na manipuláciu s trestnými konaniami. Potom prišiel na rad riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry, nie náš, ich. Potom riaditeľ inšpekcie, ich vlastný. Vyšetrovateľka vnútornej kontroly inšpekcie, pani Santusová, jej prípad bol odobratý a bola odvolaná. Na miesto riaditeľa inšpekcie bol daný človek, ktorý úplne spolupracuje s touto zločineckou skupinou vyšetrovateľov a prokurátorov,“ uviedol R. Fico.

Navyše dal minister vnútra pokyn policajnému prezidentovi, aby prerušil zákrok voči trom krivo svedčiacim svedkom z mafiánskeho prostredia, ktorí boli pripravení poskytnúť za úľavy kedykoľvek a akúkoľvek výpoveď.

SMER – SD sa obracia na Európsku komisiu a žiada, aby začala posudzovať, či na Slovensku dochádza lebo nedochádza k hrubému porušovaniu hodnôt právneho štátu a ľudských práv.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies