NAKA obvinila Lučanského, zadržala elitných funkcionárov

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila osem osôb v rámci akcie Judáš. Trestná činnosť sa týka najmä korupcie. Jedna osoba je obvinená aj z ohrozovania dôvernej a vyhradenej skutočnosti, vydierania a jedna osoba je obvinená aj zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

„Ide o osoby, ktoré v minulosti pôsobili, a niektoré stále aj pôsobia, vo vysokých funkciách Policajného zboru, SIS a Kriminálneho úradu finančnej správy,” priblížila polícia.

Podľa vyšetrovateľa sa trestnej činnosti mali dopúšťať dlhodobo a minimálne v ôsmich skutkoch. „Zatiaľ sme zadržali šesť osôb a od rána pokračujú procesné úkony. Viac informácií poskytneme, keď to procesná situácia dovolí,” doplnila polícia.

Záverečná reč Romana Ostružlíka, obžalovaného z objednávky vraždy Lászlóa Basternáka, ex-primátora Hurbanova

Saková dúfa, že obvinenie bývalého policajného prezidenta je podložené dôkazmi

Bývalá ministerka vnútra za stranu Smer – sociálna demokracia Denisa Saková (momentálne Hlas-SD) chce veriť, že obvinenie vznesené voči bývalému šéfovi polície Milanovi Lučanskému je podložené dôkazmi a orgány činné v trestnom konaní pracujú v súlade so zákonmi. Ako ďalej zdôraznila na sociálnej sieti, dúfa, že celá vec nie je založená len na základe pochybnej výpovede kajúcnika, „ktorý sa svojimi výpoveďami chce vyviniť z vlastnej nekalej trestnej činnosti“.

„Nezabúdajme, že práve za pôsobenia generála Lučanského boli zatknutí vrahovia novinára a jeho partnerky. A za jeho pôsobenia vo funkcii sa začali na Slovensku vyšetrovať veľké kauzy vyplývajúce z komunikácie Threema ako sú Búrka, Víchrica, Dobytkár a ďalšie,“ uviedla Saková.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila osem osôb v rámci akcie Judáš. Trestná činnosť sa týka najmä korupcie, pričom jedna osoba je obvinená aj z ohrozovania dôvernej a vyhradenej skutočnosti, vydierania a jedna osoba je obvinená aj zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Podľa polície ide o osoby, ktoré v minulosti pôsobili, a niektoré stále aj pôsobia, vo vysokých funkciách Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby (SIS) a Kriminálneho úradu finančnej správy.

Podľa medializovaných informácií sú medzi obvinenými Boris Beňa, ktorý bol námestníkom riaditeľa SIS, bývalý šéf kontrarozviedky SIS Peter Gašparovič, bývalý policajný prezident Milan Lučanský, či bývalý viceprezident finančnej správy Daniel Čech.

Alena Zsuzsová: Podľa Andruska som v septembri riešila vraždu niekoho, kto bol tri mesiace mŕtvy a volala som Vladovi prečo to ešte nie je urobené …

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies