Haščák po svojom obvinení sa vzdal všetkých výkonných funkcií v Pente

PENTA: Jaroslav H. sa vzdal všetkých výkonných funkcií v Pente
Riadiace pozície preberá Iain Child.

Jaroslav H., spolumajiteľ investičnej skupiny Penta, sa vzdal všetkých výkonných pozícií v skupine. Naďalej zostáva jej spoluvlastníkom. Riadiace pozície po ňom preberá Iain Child. V tlačovej správe o tom informovala Lenka Vargová z Penty s tým, že Jaroslav H. odmieta obvinenia, ktoré boli voči nemu vznesené zo strany príslušného vyšetrovateľa. V spolupráci so svojimi právnymi zástupcami preto použije všetky dostupné právne prostriedky na svoju ochranu.

V bratislavskom Digital Parku, kde sídli finančná skupina Penta, prebehol 1.decembra zásah polície. zásah policajtov konkrétne na šiestom a siedmom poschodí, kde sídlia partneri Penty, vrátane šéfa Jaroslava Haščáka. „Nemám k tomu zatiaľ žiadne informácie. Som v Prahe, nemám k tomu zatiaľ žiadne info,“ povedal denníku hovorca Penty Martin Danko.

Haščák bol predvolaný na výsluch do budovy policajného prezídia na Račianskej ulici. „Vyšetrovateľ ho zadržal a obvinil z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti,”

Polícia podľa medializovaných informácií obvinila Jaroslava H. v súvislosti s kauzou Gorila z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Spis Gorila sa na verejnosti objavil v decembri 2011, jeho obsah tvorili prepisy rozhovorov medzi viacerými politikmi a osobami z prostredia finančných skupín. Za autora spisu je považovaný bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby Peter H. Od roku 2012 na prípade pracuje špeciálny vyšetrovací tím.

„Po skončení tohto výsluchu bolo voči Jaroslavovi H. vznesené obvinenie. V tejto záležitosti ako aj počas viac ako osem rokov trvajúceho vyšetrovania kauzy Gorila poskytoval vždy plnú súčinnosť. Zásadne odmieta akékoľvek nelegálne konanie v súvislosti s aktivitami bývalého príslušníka SIS Ľubomíra A.,“ píše sa v stanovisku.

Policajný zásah ako aj vznesenie obvinenia voči Jaroslavovi H. považuje finančná skupina Penta za neopodstatnené a neprimerané. Ako sa ďalej uvádza v stanovisku spoločnosti, ktoré poskytol jej hovorca Martin Danko, Jaroslav H. sa dnes zúčastnil na plánovanom výsluchu, ktorý sa mal týkať vyšetrovania približne päť rokov starého podozrenia z trestnej činnosti z údajného nelegálneho obchodovania s nahrávkami z kauzy Gorila.

Jaroslav H. zároveň podľa hovorcu Penty podnikne všetky právne kroky na svoju ochranu. „Dnešný zásah ozbrojených príslušníkov polície v priestoroch skupiny Penta považujeme za neprimeranú a neopodstatnenú demonštráciu sily,“ dodala spoločnosť.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies