Nakazených je 21 pracovníkov závodu LEONI, pätina zamestnancov je v karanténe

Ďalším ohniskom nákazy koronavírusom v Trenčianskom kraji je závod na výrobu káblových zväzkov LEONI. Koronavírus SARS-CoV-2 tu potvrdili u 21 zamestnancov.

Ako informoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Trenčíne, potvrdené prípady súvisia s epidemiologickým vyšetrovaním kontaktov pozitívnych prípadov lokálnej epidémie v Bánovciach nad Bebravou.

RÚVZ so sídlom v Trenčíne rokoval s vedením spoločnosti o prijatí potrebných opatrení. „Pre zamestnancov výrobného bloku, v ktorom boli potvrdené prípady, sa vydávajú karanténne opatrenia, vrátane osôb žijúcich s nimi v spoločnej domácnosti s následným testovaním na ochorenie COVID-19. Spoločnosť zabezpečí odber vzoriek biologického materiálu na vyšetrenie metódou RT–PCR u všetkých zamestnancov výrobnej haly,“ uviedli hygienici s tým, že karanténne opatrenia sa týkajú pätiny zamestnancov spoločnosti.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva zároveň nariadil spoločnosti ďalšie opatrenia vo vzťahu k ostatným priestorom a zamestnancom. Sú nimi dezinfekcia vonkajších a vnútorných priestorov, dezinfekcia autobusov, pričom opatrenia budú vykonané aj v prepravnej spoločnosti, ktorá dopravuje zamestnancov do a z práce. „Vzhľadom na to, že medzi pozitívnymi prípadmi sú aj zahraniční zamestnanci, opatrenia budú vykonané aj v rámci ubytovacích priestorov. RÚVZ so sídlom v Trenčíne bude aktívne pokračovať v epidemiologickom vyšetrovaní,“ dodali hygienici.

Prvá veľká hospodárska kauza Matovičovej vlády je tu. Nie veľká. Obrovská

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies