Slovensko má 30. úmrtie v súvislosti s COVID-19, zasadne pandemická komisia

Na Slovensku pribudlo ďalšie úmrtie v súvislosti s ochorením COVID-19. Ako informuje Ministerstvo zdravotníctva SR, zosnulý je 71-ročný muž, ktorý bol hospitalizovaný na Infekčnom oddelení vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne. „Pitva zosnulého ukázala, že príčinou úmrtia bola rozvinutá pľúcna forma COVID-19 a následné, žiaľ, zlyhanie dýchania. Pacient bol na COVID-19 pozitívne testovaný formou RT-PCR metódy,“ doplnil rezort.

Ten podľa zverejnených informácií pozorne sleduje epidemiologickú situáciu a je v súčinnosti s hlavným hygienikom a ďalšími odborníkmi pripravený operatívne reagovať. Budúci týždeň na pôde ministerstva zasadne Pandemická komisia vlády SR a v prípade potreby sa operatívne zvolá aj konzílium epidemiológov. „Monitorovanie epidemiologickej situácie majú denne v kompetencii regionálne úrady verejného zdravotníctva. Podľa ich informácií sú všetky potrebné protiepidemické opatrenia zabezpečené,“ konštatuje rezort.

Ako dopĺňa, aktívne a intenzívne vyhľadávajú osoby, ktoré boli v kontakte s pozitívne potvrdenými, odber klinických vzoriek na ochorenie COVID-19 realizujú aj u suspektných osôb, repatriantov a ďalších indikovaných. „Toto považujeme, aj na základe ich informácií, za predpoklad, že počet potvrdených prípadov bude ešte narastať,“ avizuje ministerstvo.

V stredu na Slovensku pribudlo 63 infikovaných koronavírusom. Od prepuknutia ochorenia COVID-19 sa tak nakazilo už 2 480 osôb.

Prvá veľká hospodárska kauza Matovičovej vlády je tu. Nie veľká. Obrovská

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies