Návrh na zvolanie schôdze parlamentu na odvolanie ministra Mikulca podá Fico v pondelok

Predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico plánuje podať návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR, ktorá sa má zaoberať odvolaním ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO), v pondelok 7. júna. Uviedol to dnes na tlačovej besede v Prešove.

Návrh je reakciou na zadržanie šéfa Úradu inšpekčnej služby Adriána Sz. Národnou kriminálnou agentúrou. Šéf opozičnej strany Smer-SD uviedol, že už dnes bude disponovať 26 podpismi poslancov strany, osloviť ale chce aj nezaradených poslancov. „Čo som videl reakcie na našu včerajšiu prvú informáciu, nebude problém s tými 30 podpismi. Podáme tento návrh v pondelok preto, lebo chceme, aby táto schôdza bola na začiatku ďalšieho týždňa počas riadnej schôdze Národnej rady, aby bola účasť poslancov a nesťahovali ich vo štvrtok a piatok budúci týždeň, lebo schôdza sa začína v utorok ďalší týždeň,“ poznamenal Fico.

Písomný návrh na zvolanie schôdze plánuje nezaradeným poslancom doručiť v pondelok. Ako uviedol, táto schôdza sa musí uskutočniť. „Bude to verejná schôdza a my na tejto verejnej schôdzi všetko presne zosumarizujeme. Všetky tie špinavosti a zločiny, ktoré tu táto Matovičova chunta pácha na ľuďoch, ktorí majú záujem veci riešiť,“ dodal predseda Smeru-SD. Podľa neho sú obviňovaní a vo väzbe sedia ľudia bez dôvodov a dôkazov. „To nie je možné v demokratickej spoločnosti akceptovať,“ zdôraznil.

Rozuzlenie Markizáckych zmeniek príde z archívov SIS

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies