Nedeľník z politických diskusií 06/22

Priestor v nedeľných diskusiách dostala aj esencia hlúposti a ministerka informatizácie Veronika Remišová zo Za ľudí, a tak sumár diskusií bude najmä o hlúposti, ktorú politici predviedli. Hlavnou témou bolo mimoriadne rýchle odklepnutie dohody s USA, a teda diváci dostali príležitosť pripomenúť si najväčšie klamstvá o okupačnej zmluve, ktorú odkleplo 79 poslancov.

Richard Sulík, šéf SaS a minister hospodárstva, si užil papalašizmus členov vlády a diskutoval sám, mohol vysvetliť zdaňovanie nadmerného zisku Slovenských elektrární. O zmluve s USA diskutoval Erik Tomáš z Hlasu-SD a Michal Šípoš predseda klubu OĽaNO, tejto téme sa venovali aj Juraj Krúpa za OĽaNO, Martin Klus za SaS, Marián Kéry zo Smeru-SD a za Hlas diskutoval Peter Kmec. Juraj Blanár zo Smeru sa pokúsil diskutovať s Remišovou.

SULÍK SLOVÁKOM: MALI STE SI ENERGIU NAKÚPIŤ VČAS!

Slová predsedu NR SR pre hospodárske záležitosti Petra Kremského o tom, že Sulík sa na obyvateľov vykašle sa potvrdili. Prečo ešte Kremský, tento tiež ekonomický diletant, sedí v parlamente a podporuje kroky tejto neschopnej vlády? Sulík hodil vysoké ceny energií v bytoch a verejnej správe na ľudí, ktorí si vraj energie nenakúpili včas za lacný peniaz.

Pre zdanenie nadmerného zisku vraj Slovenské elektrárne nezbankrotujú o čom je Sulík dokonca presvedčený. Kašle na slová väčšinových majiteľov a tvrdí, že všetko bude v poriadku. Minister hospodárstva mal problém komentovať slová predsedu Klubu 500 Vladimíra Sotáka, ktorý tvrdí, že navrhovaný zákon o zdanení nadmerného zisku smrdí so znárodnením firiem. Sulík ani na neodbytnosť moderátora neodpovedal. Liberál toto jednoducho obhájiť nedokáže.

Stiahnutie diplomatov z Ukrajiny má byť správne rozhodnutie „Aj keď nie je vysoká pravdepodobnosť, že sa niečo stane, je zbytočné riskovať,” povedal Sulík o situácií. Alibizmus šéfa SaS k téme o kríze na Ukrajine je citeľný a ukážka, že túto vládnu lúzu drží pokope len moc. Okupačná zmluva s USA, ktorú si Sulík prečítal je v pohode.

HANBÍ SA KOALÍCIA ZA OKUPAČNÚ ZMLUVU?

Poslancom vládnej koalície, ktorí ešte v stredu (9. februára) boli presvedčení, že hlasujú o dohode s USA za občanov, sa dnes hanbia za svoje hlasovanie a majú problém so zoznamom “vazalov USA”. Môžeme už vopred odsúdiť prípadné násilie, ale ľudia majú právo vedieť, kto za okupáciu hlasoval, nie všetci majú prístup k webu a tieto mená sú verejne prístupné na stránke Národnej rady! Týchto 79 poslancov hlasovalo proti verejnej mienke, čo sa im dnes nepáči?

Prekáža im napríklad to, že Generálny prokurátor právnicky porovnal zmluvu s USA a zmluvu z 1968 s vojskami Varšavskej zmluvy. Ľudia krátku pamäť nemajú a dnes podobne ako Vasiľa Biľaka označujú “zradcami národa”. Tomáš síce považuje zverejnenie adries poslancov “cez čiaru”, ale kto dnes nevie použiť napr. kataster portál na zistenie adresy, ak celé Slovensko vie mesto bydliska poslanca, ktorými sa v kampani hrdo chválili?

“Toto sme my nikdy nerobili,” povedal Šípoš, ktorý trčí zo zadku trnavského blázna, ktorý túto “politickú kultúru” na Slovensko priniesol. Makety, striekačky, rakvy pred domami politikov, toto všetko prvýkrát použil Igor Matovič. Šípoš a ďalší kumpáni koalície túžia po krátkej pamäti národa, lenže ten ju pre ich smolu až takú krátku nemá…

TELEVÍZNY MARATÓN O CENU HLÚPOSTI

Remišová, ktorá nielen Blanára pobavila vyjadrením, že opozícia môže za nízku dôveryhodnosť vlády, mala v diskusiách solídnu konkurenciu v maratóne hlúposti. Hoci argumenty z hlavy ostrihanej na Kazisveta šiesteho sa rinuli myšlienky typu “myslím, žééé, keby, žééé, tak, žééé,” ale aj myšlienka o regulácií sociálnych médií, teda zavedení cenzúry, tak Remišová do cieľa nedeľného maratónu hlúposti ani zďaleka nedobehla sama.

Poslanca Krúpu síce v arogancii možno prekoná minister obrany Jaroslav Naď, ale v hlúposti mu dokáže konkurovať naozaj len vyššie spomenutá pani. Krúpa z koalície, ktorá je založená na klamstve vďaka, ktorému sa dostala k moci odkazuje na Josepha Goebbelsa a tvrdí, že oponenti zmluvy s USA sa spoliehajú na heslo “Stokrát opakovaná lož, sa stáva pravdou,” po Matovičovi, ktorý chce mať viac členov ako strana, ktorej Goebbels robil propagandu je Krúpa ďalším dôkazom toho, že Slovensku vládnu hlúpi fašisti. Tento arogantný idiot dokonca poúča o vlastizrade, podľa Krúpu sú “vlastizradcovia ľudia, ktorí spolupracujú s krajinami, ktoré nie sú našimi spojencami”. Arogantný idiot, ktorý sympatizuje s fašististikými myšlienkami a využíva ich na útok proti oponentovi, chýba historická pamäť, ktorá jasne hovorí, že Slovensko vždy zradili jeho spojenci!

Podľa ďalšie mentálneho atléta Klusa sa Slováci vďaka zmluve s USA nemusia báť ako Ukrajinci toho, čo bude ráno. Klusovi, ktorý sa hrnul na post ministra zahraničných vecí, ale nevydalo, asi unikli slová ukrajinského prezidenta, ktorý svoj národ ukľudnuje, a to napriek tomu, že Klusove milované Spojené štáty už vedia, kedy Rusi zaútočia. Povinný kopanec do Generálneho prokurátora uskutočnil tajomník ministra zahraničných vecí veľmi jednoducho spodobenie s rokom 1968 je vraj “vysmiatie sa obetiam roku 1968”, nevadí, že Klus právu rozumie menej ako Sulík energetike, dôležitý je cieľ, ktorým je Generálny prokurátor.
Podobne ako Kmeca, ani ľudí “nezaujíma názor poslanca Krúpu”, dôležité je, že zmluva je pre Slovensko mimoriadne nevýhodná. Aj v diskusií štyroch padli slová k údajnému “lynču hlasujúcich za dohodu”. Klus tvrdí, že z rokovania Národnej rady sa smeje celý svet a má pravdu, kde inde v demokratickej krajine sa neumožní diskusia k zmluve, ktorú odmietla väčšina spoločnosti? Nikde, a terajšie údajné “lynčovanie” je výsledkom vyhlásenie vojny poslancami proti vlastným obyvateľom. “Revolúcia požiera svoje deti,” tvrdí Kéry, ktorý dodal, že ak sú poslanci presvedčení o dôležitosti dohody, tak by sa za svoje hlasovanie hanbiť nemali.
Spupní Klus s Krúpom už dnes vedia, že referendum o dohode s USA nebude úspešné. Nakoniec referendum ani úspešné nemusí byť, dôležité bude najmä pre historický záznam, že národ bol proti zvoleným zástupcom Slovenska. Kéryho “musíme šesťkrát merať a raz strihať” k referendu je síce prezieravé, ale už je najvyšší čas na zber podpisov za referendum, ktorého sa aj páni Klus s Krúpom boja ako čert kríža.

KOALÍCIA BEZ DÔVERY ZNÁSILNILA PARLAMENT!

Najdôveryhodnejším ministrom vlády sa v januári, teda ešte pred podpisom okupačnej dohody stal Ján Budaj s dôverou 34 percent, hovorca Eduard Heger získal dôveryhodnosť 33 percent, minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský po dovolenke v Ománe získal 32 percent, 30 ešte prekonal Sulík s 31 percentami a rovných 30 percent dosiahol minister školstva Branislav Gröhling, zvyšok je pod 30 percentami a najvplyvnejšie ministrovi Matovičovi dôveruje len 13 percent. Pre zaujímavosť ešte číslo Remišovej, ktorej dôveruje 21 percent, ale za to, samozrejme, môže Fico a opozícia…

Iným uhľom pohľadu, až 61 percentu opýtaných nedôveruje najdôveryhodnejšiemu ministrovi vlády a títo lúzri si dovoľujú poúčať národ a znásilňovať parlament…

Hoci prieskum z 19. – 26. januára je starší ako na mnohých miestach Slovenska “lanský sneh” a neodrzkadluje dohodu s USA, či nekončiace zdražovanie. Táto vláda by mala zvyšné dva roky len svietiť a kúriť, ale možno bude lepšie ak budú aj naďalej chrliť geniálne nápady, ktorými bojujú proti vlastnému národu, zvyšujú tým šancu, že sa k moci už nikdy nedostanú.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies