Neexistuje primitívnejšia forma existencie ako pročkovia v slovenskom parlamente

Ten pocit, keď sa snažíte miestnym pročkom v parlamente vysvetliť, čo to znamená neoliberalizmus a prečo je Sulík taký pomýlený.
Vysvetlil som im rozdiel medzi ľavicovou sociálnou a pravicovou liberálnou politikou. Vysvetlil som im, kto to bol Hayek, Friedman či Becker.
Vysvetlil som im, prečo nás Mikloš s Dzurindom a Sulíkom zbavili suverenity, keď rozpredali Slovensko do zahraničia. Nechali nás skolonizovať.
 Vysvetlil som im Stiglitza, Rodrika aj Waldena Bella. Vysvetlil som, čo je zač tzv. progresívny liberalizmus a že je rovnako nebezpečný ako tvrdý sulíkovský neoliberalizmus. Vysvetlil som všetko.
A viete, na akú reakciu sa zmohli? Poslanec Žiak z SaS v reakcii na Stiglitzove či Rodrikove výhrady k neoliberalizmu dostal zo seba mimoriadne kvalifikovaný argument, že – „ty si hovnocuc“.

Bratislava už raz zažila fekálneho fantóma, je mrzuté, že jeden sa ocitol aj v parlamente.

SaS k takýmto intelektuálnym titánom, ktorí túto liberálnu stranu reprezentujú v NR SR.
A iný inteligent, poslanec Kremský z OĽaNO, obvinil Stiglitza a Rodrika z toho, že sú „neokomunisti“. Panenko Marie, měj slitování.
Ja len, že profesor Stiglitz radil americkému prezidentovi Clintonovi – a to bol podľa Kremského čo? Prevtelený Stalin? Kde oni chodia na tieto šupy?
Kedysi som ich nazval intelektuálny planktón a myslím, že to bola lichôtka. Planktón odvtedy sedí urazený a nevie mi to odpustiť.
Oni sú hlúpejší ako ten planktón. Neexistuje primitívnejšia forma existencie ako pročkovia v slovenskom parlamente. Fakt neexistuje.
Neoliberalizmus je prežitok.
Je pomýlený. Je nebezpečný. Spolu so Sulíkom a Miklošom patrí na smetisko dejín.
Zdevastoval Slovensko, zdevastoval svet. Vráťme sa k sociálnemu štátu, iná cesta nie je.
0:00 / 8:07

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies