O Pente, Haščákovi, Zajacovi, Veriteľovi a.s a sprofanovaných médiách …

V týchto dňoch pravdepodobne jednou z najdiskutovanejších tém je prepustenie Haščáka z kolúznej väzby. Podľa posledných nálad verejnosti za stav zdravotníctva na Slovensku nie je zodpovedný nik iný ako Jaroslav Haščák.

Skôr ako začneme nadávať na Haščáka a Pentu, mali by sme si pripomenúť kedy a ako sa dostal k zdravotníckym zariadeniam.  Na ministra zdravotníctva  Rudolfa Zajaca si nesporne pamätá každý, minimálne na jeho slávne dvadsaťkorunáčky a predal nedobytných pohľadávok v rezorte zdravotníctva a zdravotnej poisťovni.

Každý súdny človek si vtedy uvedomoval, že pokiaľ je pohľadávka tzv. nedobytná nemá  žiadnu hodnotu, nie je možné ju vymáhať súdom a odkúpenie takejto pohľadávky je čistá strata.

Takto odkúpená pohľadávka však mohla slúžiť jedine na dva účely: vylepšenie účtovníctva a následný podvod na banku pri žiadosti o úvere, nakoľko do účtovníctva subjekt zahŕňal výšku odkúpenej pohľadávky.

Nehovoriac o tom, že v balíkoch nedobytných pohľadávok bolo zahrnutých aj množstvo pohľadávok, ktoré dobytné boli, a ktoré by organizácie patriace pod ministerstvo prednostne vymohli.

Takže s tzv. nedobytnými pohľadávkami začal skvelý biznis,  likvidovali  zdravotnícke zariadenia,  likvidovali firmy cez nezákonné konkurzy na základe nedobytných pohľadávok …

Druhým excesom Zajacovej reformy zdravotníctva bolo nepochybne rušenie lôžok a odpredaj predaj tzv. nepotrebných objektov a vybavenia. V parlament schvaľoval  zákony, ktoré umožňovali hladký prechod zdravotníckych zariadení a rozbeh úspešného biznisu farmaceutických firiem.

S výdatnou podporou médií podarilo sa postupne zdevastovať  nielen zdravotníctvo, ale aj systém zdravotného poistenia …

Na jeho aktivitách dlhodobo intenzívne systematicky participovali vlády, poslanci parlamentu,  desiatky  štátnych úradníkov.

Na devastácii zdravotníctva, ktorá začala jeho tv. Zajacovou reformou sa podielali postupne všetky vlády.

Matovičova vláda v honbe za ziskom iba dokončila úspešne dielo skazy …

Haščák dlhé roky všetkých, ktorí rozhodovali v jeho prospech podplácal. Paradoxne profitovali na jeho aktivitách najmä tí, ktorí dnes prahnú po jeho väzbe.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies