MIMORIADNA SPRÁVA: Ficov Bašternákov byt sa mení na štátny. Ladislav Bašternák do konca týždňa nastúpi do väzenia

Ladislav Bašternák do konca týždňa nastúpi do väzenia. Počas volebného moratória mu Krajský súd v Bratislave potvrdil rozsudok päť rokov väzenia, ktorý dostal v novembri na Okresnom súde Bratislava II za daňové podvody.

Senát v zložení Peter Štift, Magdaléna Blažová a Michal Valent mu trest sprísnilaj o prepadnutie majetku. Navrhoval to prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Marián Varga, ktorý sa voči pôvodnému rozhodnutiu súdu aj odvolal. Informuje Denník N.

Senát neprijal argumenty obhajoby, že sa na konanie Bašternáka vzťahuje účinná ľútosť a neprijal ani to, že škodu vo výške 1,7 milióna eur, ktorú si neoprávnene ako vratku DPH vypýtal od štátu, už uhradil. „Došlo k uhradeniu, ale až na základe toho, že prebiehalo trestné stíhanie,“ povedal predseda senátu Štift. V takomto prípade sa podľa neho trest prepadnutia majetku ukladá aj obligatórne.

Ladislav Bašternák je vinný a pravdepodobne pôjde ešte dnes do väzenia. Dostal päť rokov a zákaz činnosti podnikať na päť rokov. Zároveň dostal trest prepadnutia majetku. Trest prepadnutia majetku znamená, že posledný byt Bašternáka, v ktorom býva Robert Fico, prepadne štátu.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies