Ochotníci na čele štátu zosmiešnili aj inštitút demisie

“Banda nevzdelancov a diletantov na čele štátu ma už nemôže ničím prekvapiť,” názor, ktorý koluje medzi unaveným obyvateľstvom je viac než chybný! Vládna svoloč, ktorá je na čele štátu dokáže prekvapiť ešte stále, hoci keď môže byť ministrom školstva plagiátor už asi mávneme rukou nad všetkým, ale títo dokážu urobiť aj z inštitútu demisie nechutnú grotesku.

Za posledný vyše 650 dní vo funkcii prezidentky sme Zuzana Čaputovú v takom nasadení ešte nevideli! U Čaputovej v paláci sú v týchto dňoch dni otvorených dverí, keď si kľučku od dverí podáva jeden minister za druhým, aby ukázal, že síce sa nevie obetovať pre ľudí, ale limuzínu a teplé ministerské kreslo je ochotný na pár dní opustiť.

Kulisy preplnených nemocníc a ľudí bojujúcich o život

Ani tí najhorší ochotníci na Slovensku nedokážu napísať takú otrasnú divadelnú hru, ktorej súčasťou je aj diplomovaná režisérka bábkových predstavení Veronika Remišová! Kolotoč demisií, ktorých predstavitelia pri ich podávaní veria, že sú dočasné sa rozbehol tak rýchlo, že na vláde Igora Matoviča už pomaly nebude mať kto zhasnúť. Hoci sa snaží v spoločnosti prezidentka vytvoriť dojem, že odchádzajú tí najlepší, tak “odvahu”, ktorú našiel aj “anjel z Popradu”, keď neprijal demisiu Miroslava Lajčáka, Čaputová ešte nenabrala a cirkusu sa dobrovoľne zúčastňuje aj ona!

Čaputová dokonca tomu dala reálne kontúry divadelnej hry, keď preplnené nemocnice, unavených zdravotníkov a občanov bojujúcich o život nazvala kulisami koaličnej krízy: „Tri týždne rokovať bez výsledku, a to všetko pred kulisami preplnených nemocníc, vyčerpaných zdravotníkov a ľudí zápasiacich o život, zdravie a vlastnú dôstojnosť, je nebezpečné a neohľaduplné,“ vyhlásila prezidentka a z nemocníc a pandémie, verme tomu, že nevedomky, urobila Potemkinove dediny.

Volič na Slovensku, v čase keď tvorí kulisu vládnej krízy môže rozmýšľať, či aj do budúcna bude so svojim hlasom experimentovať a voliť diletantov, ktorí namiesto slušnosti povýšili vulgárnosť a dodržiavanie spoločenskej etikety považujú za prejav slabosti, či namiesto vládnutia hrajú nechutnú paródiu na politiku, ktorá by svoje miesto nenašla ani v ochotníckom divadle!

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies