OZ Prinášame Nádej podalo trestné oznámenie na predstavenstvo spoločnosti Svet zdravia

Občianske združenie Prinášame Nádej podalo trestné oznámenie na predstavenstvo spoločnosti Svet zdravia a bývalého predsedu Prešovského samosprávneho kraja MUDr. Petra Chudíka, pretože sa svojím konaním – nesplnením podmienok odsúhlasených Zastupiteľstvom PSK – dopustili v nemocnici Svidník trestného činu podvodu a trestného činu porušovanie povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Bývalý predseda predstavenstva Svetu zdravia Ľuboš Lopatka bol v nedávnej dobe dosadený na pozíciu šéfa štátnej spoločnosti MH Manažment, a tento manažér bol okrem iného aj u rozhodnutia o uzatvorení gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia a novorodeneckého oddelenia Svidníckej nemocnice. Konaním vysokých manažérov Svetu zdravia, ktorý plnili príkazy majiteľov z Penty bolo spôsobené aj nezaradenie nemocnice Svidník do siete všeobecných nemocníc a nepridelenie urgentného príjmu. V tejto „podnikateľskej“ činnosti v Prešovskom samosprávnom kraji pomáhal Pente aj samotný predseda PSK MUDr. Peter Chudík.

Situácia aká je v nemocnici Svidník pripomína osud nemocnice v Banskej Štiavnici, kde penťáci postupne zatvorili oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny, oddelenie chirurgie, interné oddelenie a došlo k zrušeniu jednotky intenzívnej starostlivosti a z tejto nemocnice sa stalo doliečovacie zariadenie pre dlhodobo chorých.
Na záver chcem poukázať na fakt, že v Českej republike už Penta musela vrátiť nemocnicu Sušice, pretože si s ňou nevedela rady a mesto vyžadovalo plnení podmienky udržania rozsahu zdravotných služieb. V súčasnosti česká polícia preveruje okolnosti, za ktorých nájomca – Penta – zrušil a obmedzil rozsah pôvodne poskytovaných zdravotných služieb.

Kedy sa tohto dočkáme aj doma na Slovensku, že sa budú od oligarchov vyžadovať zmluvne stanované podmienky?

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies