Páni mocní si nedôverujú! Kávu pijú v centrále SIS

Najmocnejší ľudia štátu sa stretli v centrále SIS, kde podľa prezidentky Zuzany Čaputovej neriešili “živé prípady”, čím prezidentka odporuje premiérovi Eduardovi Hegerovi, ktorý stretnutie inicioval pre podozrenia z ovplyvňovania vyšetrovaní.

Schôdzka sa mala odohrať v špeciálnej miestnosti, ktorú nie je možné odpočúvať. Bol na nej nový riaditeľ SIS Michal Aláč nominovaný do funkcie stranou Sme rodina, prezidentka Zuzana Čaputová, premiér Eduard Heger (OĽaNO), predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí), minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO), generálny prokurátor Maroš Žilinka, špeciálny prokurátor Daniel Lipšic, policajný prezident Peter Kovařík aj šéf inšpekcie ministerstva vnútra Adrián Szabó. Čo mohli títo ľudia spolu riešiť?

Samozrejme, mať za chrbtom Igora Matoviča, posadnutého nahrávaním svojich kamarátov, tak dôvera a pocit bezpečia sú priamo vykúpením. Toto stretnutie, ale zároveň, dáva reálne indície, že orgány činné v  trestnom konaní konajú na pokyn súčasnej vládnej moci. Žiaľ, toto prekazil bývalý šéf NAKA Branislav Zurian, ktorý bývalého premiéra Matoviča spojil s veľmi obľúbeným “spevákom” Ľudovítom Makóom, ktorý má rád žáner pop kajúcnik. Duo Matovič a Makó definitívne rúca mýtus boja proti “korupcii a štátnej mafii”.

Hrubalove alibi v prípade Kudlička

Razia u Zuriana, okamžite po stretnutí mocných, pre podozrenie z “vyzradenia utajovaných skutočností” je ukážkou politického boja prostredníctvom brachiálnych zložiek. Zuriana z vyzradenia utajovaných skutočností obviňuje ďalší “spevák” Boris Beňa, ale pravdou je, že utajovanú skutočnosť Zurian vyzradil aj tým, že Makóa označil za pracovníka SIS, ktorému miesto pomohol získať Matovič, ktorý informáciu o SISkárovi potvrdil… Že by Zurianovi rozbili dvere na byte pre Beňu alebo spojenie Matoviča s Makóom?

Miľovník nahrávania Matovič je tak spojený s ďalším agentom, keď už minulý rok sa prevalilo, že Lukáš Kyselica kandidoval v čase pôsobenia vo vojenskom spravodajstve, čím porušil zákon, ale z princípu “naši ľudia” zostalo ticho. Teraz má Matovič blízko k toxickému Makóovi, ktorý už rok “spieva tú našu” a užíva si inštitút kajúcnika s výhodami, síce obvinený, ale v pohode na pláži v Dubaji! Otázky koľko “singlov” od Makóa má Matovič v archíve sú dnes horúcou témou, ktorú najlepšie prebrať za zatvorenými dverami SIS.

Ak sa v miestnosti, ktorú nemožno odpočúvať stretne Kollár s Kolíkovou, ktorí sú rozhádaní pre kolúznu väzbu a zvyšok mocných štátu, tak veriť prezidentke, že išlo o stretnutie, na ktorom sa nepreberali “živé prípady”, v ktorých je zakomponovaných čoraz viac súčasných “našich ľudí”, od Vladimíra Pčolinského po generálnu riaditeľku SPF, tak tomu nemôže uveriť ani ten hlúpejší od členov tajného stretnutie, ktorého nájsť je väčší problém ako ihlu v kope sena.

V kauze Mariatchi odsúdil páchateľov nezákonný sudca Sopúch – a to je dôvod na obnovu konania.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies