Pani prezidentka, vo Vašom rozhodovaní ste dnes na vážnom rázcestí

Predseda strany SMER – sociálna demokracia R. Fico dnes na sociálnej sieti zverejnil video, ktoré adresoval priamo prezidentke SR Z. Čaputovej. Vo videu jej vytýka účelové verejné vyjadrenia a vyzýva ju k tomu, aby rešpektovala a obhajovala vôľu ľudu. Zároveň dodal, že dnes skupina poslancov NR SR doručila prezidentke dve referendové otázky o predčasných parlamentných voľbách.

„Máme právo pýtať sa pani prezidentky Čaputovej, kde je teraz? Teraz, keď vláda cez schránkové firmy kradne milióny eur, keď Sulík ponúka ako riešenie na zdražovanie energií kúpu miliónového ranču v Austrálii, keď sa búria školy, zdravotníci, odborári, keď súdy prepúšťajú jedného nezákonne väzneného za druhým, keď Ústavný súd konštatuje porušovanie základných ľudských práv bývalej štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej. Kde ste pani prezidentka, keď mlčíte a nekomentujete ako vláda obludne z dôvodu pytliactva odpočúva lídrov opozície a obhajcov, prečo Vám nevadí, že médiá takéto nelegálne ohavnosti po dohode s policajtmi a prokurátormi šíria, aby ubližovali opozícii?“, pýta sa R. Fico.

Predseda strany SMER – SD hovorí aj o mentálnom a myšlienkovom svete, do ktorého podľa neho prezidentka patrí. „Pani Čaputová bola vybraná Sorosovým svetom politikov, médií a mimovládnych organizácií, ako neznáma kandidátka na prezidentku, lebo tento svet vedel a vie, že bude slúžiť. A hlavnou úlohou pani Čaputovej je za každú cenu držať vládu Matoviča a Lipšica,“ konštatuje Fico, pričom dodáva, že „pani prezidentka si dobre uvedomuje, že keby z tejto služby cudzím záujmom chcela ujsť, tak možno o pár dní by si pozerala v médiách nelegálne videonahrávky jej súkromných rozhovorov v domácom oblečení o všetkom možnom. Pani prezidentka, nielen krajina, ale aj Vy ste na rázcestí. Buď budete pokračovať obhajobou cudzích záujmov a slovenských zločincov, alebo sa stanete skutočnou nezávislou hlavou suverénnej SR. Pri rozhodovaní sa, či chcete byť sluhom alebo suverénnou osobnosťou môžete začať už dnes,“ odkazuje predseda strany SMER – SD R.Fico.

Dnes skupina poslancov NR SR doručila prezidentke dve referendové otázky o predčasných parlamentných voľbách. „Poslanci Vás žiadajú, aby ste sa verejne vyjadrili, či opäť urobíte kroky na zmarenie referenda, ako ste učinili naposledy, alebo bez prieťahov umožníte ľuďom, aby podpísali potrebnú petíciu na vyhlásenie referenda a potom v takomto referende rozhodli o konaní predčasných parlamentných volieb. Skoré voľby sú jedinou cestou, ako vyviezť Slovensko z hlbokej krízy právneho a sociálneho štátu, demokracie a morálky,“ konštatuje R. Fico.

„Pani prezidentka, vieme že máte dilemu. Ale jej riešenie, ako som už naznačil,  je veľmi jednoduché. Buď sa vyberiete cestou podpory vlády Matoviča,  právoplatne odsúdených zločincov ako je Lipšic, alebo vyšetrovateľov NAKA, ktorí nástrojmi trestného práva likvidujú opozíciu. Alebo dáte prednosť ľuďom a Slovensku, demokracii a právu,“ uzatvára video R. Fico.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies