Generálna prokuratúra SR odmieta zavádzajúce tvrdenia špeciálneho prokurátora

Generálna prokuratúra Slovenskej republiky dôrazne odmieta zavádzajúce tvrdenie špeciálneho prokurátora zo dňa 27. októbra 2021, ktorým vyslovil ľútosť nad tým, že k rovnakému postupu, ako pri úniku a zverejnení obrazovo – zvukových záznamov z poľovníckej chaty, ktoré dal generálny prokurátor Slovenskej republiky preveriť, neprišlo zo strany Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky, aj keď začiatkom septembra nezákonne unikol do médií realizačný návrh, týkajúci sa podozrení z trestnej činnosti členov špecializovaného tímu Úradu inšpekčnej služby.

Uvedené tvrdenie špeciálneho prokurátora je zavádzajúce a manipulatívne, pretože orgány činné v trestnom konaní bezodkladne po zverejnení spomínaného realizačného návrhu v médiách a na internetových stránkach začali konať.

Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby začal trestné stíhanie vo veci trestných činov zneužívania právomoci verejného činiteľa a neoprávneného nakladania s osobnými údajmi a dozor nad dodržiavaním zákonnosti v prípravnom konaní v danej trestnej veci vykonáva prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava.

Toto tvrdenie špeciálneho prokurátora v rozpore so skutočnosťou vyvoláva obraz selektívnosti v postupoch orgánov prokuratúry Slovenskej republiky, čo v konečnom dôsledku znižuje dôveryhodnosť a dobrú povesť prokuratúry. Generálna prokuratúra Slovenskej republiky garantuje objektívnosť, nestrannosť a zákonnosť a pri výkone svojej pôsobnosti sa nedá ovplyvniť žiadnymi záujmami či vplyvmi, ktoré by ich mohli ohroziť.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies