Policajti dostanú nové motorky za viac ako dva milióny eur

Z 52 nových motoriek bude 42 v policajnom prevedení, zvyšných 10 v civilnom.

Policajti by mali mať k dispozícii 52 nových motoriek za viac ako dva milióny eur. Vyplýva to zo zmlúv zverejnených v Centrálnom registri zmlúv. Podľa prvej kúpnej zmluvy rezort zabezpečili 22 motoriek typu A, teda jednosedadlových cestných alebo športovo-cestných strojov v policajnom prevedení. Náklady na kúpu motoriek značky BMW predstavujú 1 033 216 eur aj s DPH. Dodať ich má spoločnosť Tech Moto s. r. o.

Podľa ďalšej zmluvy ministerstvo kúpilo od rovnakej spoločnosti aj 30 motoriek typu B, pričom ide rovnako o jednosedadlový cestný alebo športovo-cestný model. Spomedzi týchto motoriek značky BMW by 20 malo byť dodaných v policajnom prevedení a ďalších 10 v civilnom, pričom motorky by mali mať možnosť montáže rádiostanice a zvláštneho svetelného a zvukového výstražného zariadenia. Cena za tieto motorky je vyčíslená na 1 195 440 aj s DPH.

Ministerstvo verejné obstarávanie na zabezpečenie nových motoriek vyhlásilo ešte v októbri minulého roku, pričom stroje by podľa rezortu mali využívať oddelenia krajských a okresných dopravných inšpektorátov, Úrad ochrany ústavných činiteľov a diplomatických misií Ministerstva vnútra SR a tiež kriminálna a poriadková polícia. Motocykle má polícia využiť na „zabezpečenie plnenia služobných úloh, plynulosti cestnej premávky, znižovanie nehodovosti a zabezpečenie prepravy a sprievodov určených osôb členov vlády a zahraničných delegácií“.

Polícia by mala mať všetky nové stroje k dispozícii do šiestich mesiacov.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies