Polícia je v najhoršom stave za posledných 30 rokov, zodpovednosť nesie Mikulec

Polícia je v najhoršom stave za posledných 30 rokov, na Slovensku prebieha vojna policajtov a za tento rozklad je zodpovedný minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO). V dnešnej rozprave v parlamente to povedala bývalá ministerka vnútra a nezaradená poslankyňa Národnej rady SR (NR SR) Denisa Saková.

„Polícia nemá rozviazané ruky, ale upadla do chaosu a anarchie. Je veľký rozdiel medzi tým, či má polícia voľné ruky alebo v nej vládne svojvôľa,“ uviedla exministerka vnútra. Polícia podľa jej slov má vyšetrovať, ale v medziach zákona a pod dohľadom nadriadených orgánov. „Za môjho ministrovania mala polícia pod generálom Lučanským naozaj voľné ruky. V súčasnosti tam však panuje chaos, kde nikto nevie, či vyšetrovateľ vyšetruje, ako vyšetruje, či nasadzuje adekvátne prostriedky a nevie o tom ani jeho nadriadený. Za to zodpovedá policajný prezident a minister vnútra,“ dodala Saková..

Mimoriadna schôdza NR SR, na ktorej čelí minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) odvolávaniu z funkcie, pokračuje dnes od 9:00. V rozprave počas utorka 15. júna vystúpili v pléne viacerí členovia kabinetu na čele s premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO). Ministrovi vyjadrilo podporu hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a strany Sloboda a Solidarita (SaS) a Za ľudí. Naopak, za jeho odvolanie budú hlasovať koaliční poslanci z hnutia Sme rodina Peter Pčolinský a Adriana Pčolinská.

Samotný Mikulec cíti dôveru vlády a poslaneckých klubov koaličných strán. Schôdzu iniciovala strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD). V odôvodnení návrhu opoziční poslanci uvádzajú, že medializované udalosti potvrdzujú, že minister vnútra nezvláda riadenie tohto rezortu.

Kuciakova vražda 2. časť : spochybnené dôkazy obžaloby

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies