Pozor na zavádzanie médií, aj druhá vakcína proti koronavírusu získala len podmienečnú registráciu

Stále zostávame iba pokusnými myšami …

V poradí druhá vakcína proti koronavírusu, tentokrát od farmaceutickej korporácie Moderna, získala dnes podmienečné schválenie od Európskej liekovej agentúry. Podmienečné preto, lebo zatiaľ nikto nedokáže spoľahlivo odhadnúť a vyvrátiť možné dlhodobé negatívne účinky vakcíny (napr. nádorové ochorenia, rozbitie imunity, atď.).

Podmienečná registrácia znamená, že hodnotiaci orgán usúdil, že nemôže garantovať úplnú bezpečnosť vakcíny, ale len že „prínosy prevyšujú riziká“. Grobiansky povedané – za pár odpálených ľudí to očkovanie stojí.

Keďže aj táto vakcína získala len podmienečnú registráciu, tak ani očkovanie touto vakcínou prirodzene nemôže byť za žiadnych okolností povinné, ale iba dobrovoľné, a na vlastné riziko.

Na to, čo vakcína s ľuďmi spraví je zvedavý aj samotný riaditeľ dozorujúcej liekovej agentúry: „Budeme pozorne sledovať údaje o bezpečnosti a účinnosti vakcíny“. Inými slovami robia na ľuďoch test, a opäť budeme v podstate pokusnými králikmi.

Rýchle testy na vzorke cca 30 000 ľudí vraj ukázali, že vakcína znižuje riziko ochorenia na symptomatický Covid-19 o 94,1 %. Zo 14 134 zaočkovaných ľudí sa symptomaticky nakazilo 11 ľudí, kým zo 14 073 nezaočkovaných ľudí sa symptomaticky nakazilo 185 ľudí (čiže ak ste nezaočkovaný, tak máte 1,3 % šancu, že ochoriete na Covid s príznakmi). Tak to aspoň tvrdí farmaceutická korporácia.

Podobne ako vakcína od konzorcia Pfizer/BioNTech, aj táto vakcína sa má podávať v dvoch dávkach s odstupom 28 dní. Teraz musí uvedenie vakcíny na trh odobriť ešte Európska komisia, ale to je už len formalita.

V každom prípade, čoskoro budú na európskom trhu 2 vakcíny proti koronavírusu. Osobne budem apelovať na to, aby bolo toto očkovanie za každých okolností dobrovoľné a bez sankcií!

Kto chce a myslí si, že mu toto očkovanie pomôže, nech sa zaočkovať dá. Kto nie, nikto ho nemôže nútiť nechať si do seba pichnúť vakcínu, za ktorú nikto neručí. Musí to byť každého osobná voľba.

V médiách hovoria o tom, že vakcína bola schválená. To, že len „podmienečne“ akosi zabúdajú dodať.

Pre viac informácií si pozrite oficiálnu stránku Európskej liekovej agentúry:

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies