Pandémia v Nitre?!

Paradoxne tí najzodpovednejší budú práve tí, ktorí na testovanie nepôjdu…..

Okres Nitra spustil povinne-dobrovoľné testovanie. Dovolím si napísať povinné, odvolávam sa na tvrdenie p. Matoviča z jeho tlačovky zo dňa 5.1.2021 v Nitre.

Nespochybňujem počet ľudí v nemocniciach, ani doktorov a sestry. Verím a aj z blízkeho zdroja viem, že pracujú na plné obrátky. Zároveň im ďakujem. Avšak jedno, čo by som k tomu dodal je ako táto nitrianska pandémia vznikla. Ako je možné, že aj napriek tvrdým opatreniam sa mesto, ktoré bolo doposiaľ v zelenej zóne, stalo podľa slov Matoviča, Hattasa a Dubaja kritické? Čo sa zmenilo? Takmer všetky podniky sú už niekoľko týždňov zatvorené a okrem množstva ľudí v supermarketoch sa život v Nitre prakticky zastavil. Pohyb ľudí je rovnako už vyše štyri týždne výrazne obmedzený, ale stav sa stále nezlepšuje. Jedno čo sa však zmenilo, bolo nie len podľa môjho názoru ale aj podľa informácií z blízkeho zdroja, údajne zlé rozhodnutie riaditeľa FN NR, p. Dubaja. Toto rozhodnutie sa teraz zakrýva tvrdením, že nitrianska nemocnica je krajská, a tak je prirodzené, že sem zvážajú pacientov takmer z celého kraja.

Pravda je taká, že zahltiť Covid oddelenie fakultnej nemocnice v Nitre zvážaním chorých zo širokého okolia, bolo fatálne rozhodnutie, ktoré mohlo výrazne prispieť ku kolapsu zdravotníctva. Je to prirodzené, keď lekárom a zdravotnému personálu naložíte viac, ako sú vôbec schopní zvládnuť. Týmto rozhodnutím bolo zároveň obmedzené až absolútne znemožnené poskytnutie lekárskej starostlivosti na iné, donedávna aj bežné, ochorenia. Tento fakt má podľa slov majiteľa nemenovanej pohrebnej služby za následok nárast úmrtí ľudí, ktorí by za normálnych podmienok mohli žiť, keby im bola včas poskytnutá zdravotná starostlivosť.

Veľkou otázkou je tiež počet mŕtvych. K tomuto sa v komente vyjadrila aj šéfredaktorka internetového spravodajstva Eurorešpekt, Jana Teleki: “v Nitre nikto nechápe, prečo p. Krajčí zatvoril patológiu v Komárne a v Nových Zámkoch a ani nechápe, prečo sú mŕtvi vození do Nitry a potom späť…”

Týmito krokmi vznikol v Nitre akýsi “dôvod” na celoplošné nedobrovoľné testovanie, v ktorom vláda vidí doslova jedinú záchranu. Teda človek má na výber, buď sa dá testovať alebo 3 týždne nepôjde ani na ulicu pred dom.

A čo sa udeje po testovaní? Na výber sa núka viac možností.

Prvou možnosťou je, že v krátkej dobe klesnú čísla pozitívnych a hospitalizovaných, avšak ani nie tak v dôsledku testovania, ako v dôsledku toho, že si páni kompetentní uvedomili svoje počínanie a začali pacientov “tých, ktorých pred tým doviezli” odvážať do iných nemocníc.

 Druhým možným scenárom je to, na čo poukazoval aj MUDr. Jozef Marec, ktorý tvrdí, “som presvedčený absolútne, že prudký nárast nových pozitívnych prípadov má na svedomí antigénové tzv. testovanie a hlavne spôsob akým sa vykonávalo”.(zdroj)
 

Foto: infovojna.sk

Takže v skutku sa môže stať, že mnoho momentálne zdravých ľudí sa nakazí priamo na danom testovaní v niekoľko hodinových čakačkách. Kiež by to tak nebolo, je to ale tvrdenie lekára. Tento sled udalostí by mohol následne reálne ohroziť zdravotný personál a položiť tak FN NR definitívne na lopatky. Okrem iného, o tejto spojitosti hovorí na svojej socialnej sieti Facebook aj prezident slovenskej únie špecialistov MUDr. Jozef Janco, CSc,.

O zvýšenom počte nakazených názorne poukazuje aj krivka koronavírusu v SR, na ktorej možno vidieť rapídny nárast počtu ľudí s ochorením Covid -19 začiatkom novembra. Teda cca po jednom týždni od ukončenia druhého kola testovania, ktoré prebehlo 7.-8. novembra (Zdroj)

Foto: Facebook

Na tomto grafe je tiež vidieť ešte masívnejší nárast od 1.12.2020 – k tomuto len dodám vyjadrenie p. Matoviča “výsledky celoplošného testovania sa prejavia za 3-4 týždne”. Áno, toto tvrdenie nakoniec aj samotný graf potvrdzuje.

 

A aký má testovanie reálne význam? Všetci vieme, že nikoho nelieči a vieme aj to, že výsledok antigénových testov, ktoré sa použili minulý rok pri celoplošnom testovaní, a budú podľa slov p. Hattasa použité aj na tomto testovaní, by sa dal prirovnať k lotérii. Pozitívne testovaný mohol byť negatívny a naopak. Preto pre človeka s negatívnym testom platia stále všetky nariadenia. Nehovoriac o tom, že ten istý človek sa môže nakaziť už pár minút po testovaní. Z tohto akosi vyplýva, že paradoxne tí najzodpovednejší budú práve tí, ktorí na testovanie nepôjdu, nakoľko budú musieť byť 3 týždne iba doma.

Mám za to, že toto celoplošné testovanie je skôr o biznise ako o skutočnom záujme o zdravie ľudí. Svoje k tejto téme povedal aj p. Eduard Chmelár vo svojom poste na FB: “Plošné testovanie v Nitre nemá nič spoločné s ochranou zdravia, ale s ochranou biznisu. Je to zasa len o tom, aby ste mohli mávať s falošným Ag testom a zarábať pre korporáciu”.

Nie som lekár, a preto sa odvolávam na vyjadrenia lekárov a odborníkov, pre všetkých tých, ktorí by mali záujem označiť tieto tvrdenia za konšpiráciu, či nepodložené fakty. Rád by som však podčiarkol, že nikto tu existenciu ochorenia Covid-19 nespochybňuje.

 

Na záver uvádzam video, vyjadrenie odborníka z virologického ústavu SAV, MUDr. Jána Lakotu, CSc., k účinnosti testovania a k opatreniam.

 

Tak teraz neviem, buď je odborník p. Hattas, p. Mikas a p. Matovič alebo napr. lekári, ktorých uvádzam v tomto článku. Odpovedzte si sami, kto má z toho väčší zisk.

PS: vyžadovať certifikát aj na prechádzku v prírode považujem už za závažné porušovanie ľudských správ a slobôd bez logického základu . Posledné čo chýba, sú hviezdy na obchodoch s nápisom “Vstup len testovaným / očkovaným.”

 

Zdroje:

https://www.infovojna.sk/article/mudr-marec-za-prudky-narast-pozitivnych-moze-celoplosne-testovanie

https://www.facebook.com/andrej.janco.7/videos/3643041842484045

https://www.facebook.com/MichalPijakMDPersonalizedPaleoNutrition/photos/a.2717583128325193/3482995588450606/

https://www.facebook.com/MegaZdraviesk-1292340680912006/videos/214881266901134

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies