To, čo dnes predviedli Igor Matovič a Boris Kollár v televíznych reláciách, bol vrchol arogancie a drzosti

Matovičovi nevadí, že papaláš z vlády si vybaví výnimku na súkromné cesty do Anglicka. Ale vadí mu, že rodina Milana Lučanského dostala výnimku na pohreb. Lebo do generála Lučanského si treba kopnúť aj po smrti, ale „našich ľudí“ treba obhajovať za každú cenu.

Porovnávať tieto dve veci dokáže len monštrum, ktoré v sebe nemá kúsok ľudskosti. Vždy, keď si myslím, že Matovič už hlbšie klesnúť nemôže, on triumfálne prerazí nové dno.

A zase sme mali nedeľnú chvíľku nadávania na Sulíka. Matovič od novembra dokola točí to isté ako obohratá platňa: Sulík je vrah, má odísť, ale neodvolá ho, ale je vrah, má odísť, ale nedovolá ho, ale je vrah… Jedného dňa to muselo prísť: znudil ma natoľko, že som dnes pri TA3 zaspal. Koho tieto Matovičove bláboly ešte zaujímajú?

Prepáčte, ale z praktického hľadiska je úplne jedno, ako sa vzájomne hejtuje Matovič a Sulík. Sú jedna vláda a táto vláda prijíma rozhodnutia. A toto si o rozhodnutiach vlády myslí jej predseda Matovič: vláda nakúpila také nekvalitné testy, že by ich nedal ani psom a že sa na ľuďoch robia „hókusy-pókusy“. Doslova.

K tomuto sa otvorene priznal predseda vlády. Je jedno, že to zvaľuje na svojho ministra, zodpovedný za vládu je on ako premiér. A ak povie, že jeho minister je zodpovedný za tisícky mŕtvych, je to jeho vláda, ktorá zodpovedá za tisícky mŕtvych. Šach-mat.

Takže nech sa páči, pán premiér, môžete sa ísť prihlásiť na najbližšiu policajnú stanicu a dúfať, že vás so Sulíkom neposadia do jednej cely, nech sa tam nepotrháte na kusy. Zodpovednosť za to, čo sa deje na Slovensku, nesiete vy všetci.

A všetci sa správate ako jedna papaláška banda. Matovič zakáže ľuďom cestovať, no sám si odcestuje na dovolenku do iného okresu. Sulík odfrčí rovno do Dubaja a tam sa hroší a plieska o vlny. Však na Slovensku len umierajú ľudia, tak načo chodiť na vládu. Môžu si ruku podať. Dumb and Dumber.

To, v akom dezolátnom stave sa objavil Boris Kollár na Markíze, plne korešponduje s dezolátnym stavom jeho strany Sme rodina. A jemu akoby to bolo už úplne jedno – len politický samovrah by v takejto chvíli na hulváta obhajoval ten najholejší papalášizmus!

Podľa Kollára vraj Holý mal legálnu výnimku, tak nič neporušil. A vraj takúto výnimku majú aj jadroví technici, lebo inak by nám tu vybuchovali elektrárne. A vraj to je to isté.

Čiže podpredseda vlády Holý žmurkne na poskoka Mikasa, ktorý rozdáva výnimky vládnym politikom ako na bežiacom páse. Nie kvôli záchrane atómových elektrární, ani kvôli pracovným povinnostiam, ale kvôli výletu za rodinkou. A Kollár sa tvári, že to je to isté. Bravó!

Počujete ten rachot? To sa rútia ku dnu preferencie Sme rodiny. Kollár sa musel reálne zblázniť. Toto sú výhovorky, aké by nepoužil ani prváčik Móricko v tých najtrápnejších vtipoch.

Ešte raz – jeho nominant si ako posledný papaláš cestuje za rodinkou bez testov do Anglicka v situácii, kedy sa bežný občan kvôli Covidu nemôže ísť ani rozlúčiť so svojimi blízkymi, ktorí umierajú v nemocnici… A on to v priamom prenose obhajuje – ani lešením nemihne. Z toho človeka až napne.

Nevadí mu, že dohnali k smrti Milana Lučanského. Nevadí mu, že porušili všetky sociálne sľuby, čo dali ľuďom. Nevadí, že sám sa správa ako posledný papaláš a šikanuje sestričky. Nevadia plagiáty, nevadí, že ruinujú ekonomiku. Im už nevadí nič.

A ešte aj obhajujú papalášske maniere svojich vládnych poslancov. Vraj kritická infraštruktúra, vraj prednostné očkovanie. Jasné, no-name poslanci a vyslúžilé tenistky sú tou najväčšou perlou tejto spoločnosti, bez ktorej by sme pandémiu proste nezvládli. Si z ľudí fakt robia srandu.

Ja sa očkovať vakcínou Pfizeru nedám ani prednostne, ani potom. Neverím jej. Neverím propagande, neverím korporáciám, neverím rýchlokvaskom. Ale ak niekto chce, nech sa páči, nech si počká na svoje poradie a nech ide – no prijímať si výnimky a privilégiá ešte aj na vládnych poslancov je tak nechutne papalášske, že už majú ľudia celého Matoviča aj Kollára akurát tak plné zuby.

Pripomína mi to Orwella. Všetky zvieratá sú si rovné, ale niektoré sú si rovnejšie. A najviac privilégií majú prasce. Presne ako v slovenskej vláde…

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies