Pracovná skupina je záchranným lanom topiacej sa koalície

Koalícia alebo ak chcete banda idiotov si nedá ani tú námahu, aby vymyslela nejaký nový ohlupujúci scenár, ktorým by národ presvedčila o svojom antikorupčnom charaktere, ktorý má podopierať sloboda v polícii a absolútna spravodlivosť. Problém v polícii ide koalícia riešiť starým overeným spôsobom, a to vznikom pracovnej skupiny, ktorá má priniesť vopred stanovený výsledok! Ešte Vám to nič nepripomína? Tak si poďme zaspomínať:

Pár dní po Novom roku 2021 sa pred kamery postavila nedôveryhodná ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, ktorá začiatkom decembra 2020 nedokázala presvedčivo odôvodniť zranenia vo väzbe stíhaného generála Milana Lučanského. Koncom roka 2020 keď médiami prefrčala správa o smrti generála Lučanského sa situácia zopakovala a národ mal uveriť oficiálnej verzii, že Lučanský spáchal samovraždu! Už samotný fakt, že tak prominentná osoba môže spáchať vo väzbe samovraždu je zarážajúci, ale túto oficiálnu verziu sa nepodarilo pretlačiť do takej miery, aby boli ľudia schopní pozerať sa na Kolíkovú s dostatočnou dôverou.

Alibizmom zapáchajúca verzia o samovražde bola natoľko nedôveryhodná, že Kolíková sa rozhodla zriadiť nezávislú komisiu so zástupcami opozície, ktorá mala prešetriť samovraždu Lučanského, čítate a pamätáte si to správne – komisia bola určená na prešetrenie samovraždy, nie smrti! Keďže sa opozičné strany ulakomili na miesta v komisii a podpísali aj stať o mlčanlivosti, tak o celkovom priebehu prešetrovania nepoznáme nič a jediné čo máme k dispozícii je záver komisie, s ktorým nesúhlasili dvaja jej členovia a jeden člen nehlasoval.

Kolíková ako “zriadovateľka” komisie vyjadrila spokojnosť so závermi komisie, ktorá nemala k dispozícii napr. ani len pitevnú správu zosnulého Lučanského. Verzia o samovražde teda dostala punc od “nezávislej komisie” a pochybnosti o smrti generála Lučanského sa definitívne stali konšpiráciami a nezmyslami “živlov” bojujúcich proti systému a vláde zmeny. Konečný ortieľ orgánov činných v trestnom konaní v prípade smrti Lučanského nepoznáme dodnes!

Nič nové na svete, dáme si repete

Vládna čvarga nemá problém zopakovať osvedčený scenár znovu! Načo by niečo nové vymýšľala, ak sa stačí spoliehať na krátku pamäť občana, ktorého trápia útrapy bežného života? Scenár s komisiou sa po vyše pol roku opakuje, lenže tentokrát dostal názov “pracovná skupina”, ktorej cieľom je urobiť poriadok na polícii a prokuratúre.

Hoci ešte nepoznáme mená členov pracovnej skupine, ktorá vzniká na základe poverenia bezpečnostnou radou štátu, ovládanou vládnou mocou, z vyjadrení ministra životného prostredia Jána Budaja už s istotou vieme povedať, že pracovná skupina nebude mať s právom a apolitickosťou nič spoločné! Budaj sa v diskusnej relácii nechal počuť, že hádam si niekto nemyslí, že v komisii bude mať miesto opozícia, ktorá to tu 12 rokov likvidovala.

Účelom pracovnej skupiny, ktorej má byť obnovenie dôvery v právny štát, tak paradoxne nebude hľadanie východiska z marazmu, ktorého strojcom je vládna moc, pričom za stav v polícii je priamo zodpovedný minister vnútra Roman Mikulec, ale hlavným cieľom bude nájdenie spôsobu ako zachovať súčasný stav “boja s mafiou”, ktorý ide mimo zákona, avšak podľa potreby “antikorupčnej” vlády!

Pracovná skupina je teda podľa vzoru Kolíkovej komisie záchranným lanom topiacej sa čvargy, ktorej neschopnosť a diletantstvo priviedla Slovensko do vojny o základy právneho štátu!

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies