Prekvapením v Piešťanoch je kandidatúra bývalého diplomata Stanislava Polonského za Národnú koalíciu

O post primátora v Piešťanoch zabojujú nezávislí kandidáti – advokát Roman Chudý, environmentalista Peter Jančovič, manažérka Zuzana Svrčeková, súčasný primátor Miloš Tamajka, jeho viceprimátor Martin Valo, podnikateľ Samuel Vavrík a radničný právnik Pavol Vermeš.

Všetci podľa zatiaľ neoficiálnych informácií naplnili požiadavku minimálne 500 podpisov obyvateľov Piešťan pod ich kandidačnú listinu. Informuje portál Piešťanského denníka.

V kúpeľnom meste však budú kandidovať aj dvaja stranícki kandidáti. Za Ľudovú stranu Pevnosť sa o post primátora bude uchádzať programátor Miroslav Juriš. Ten je známy aj ako bloger a autor na portáli Slobodný Výber. Za Národnú koalíciu bývalý diplomat Stanislav Polonský.

Polonský v predchádzajúcich rokoch pôsobil aj ako riaditeľ exportu Chirany. Je aktívny v združení piešťanských seniorov takzvaný seniorský parlament, ktorý toto volebné obdobie bol v úzkom spojení s politickým hnutím Spoločne pre Piešťany.

Rovnako Polonský pôsobil v aktivitách okolo záchrany letiska Piešťany spolu s Mariánom Fabianom – analytikom Inštitútu regionálnej politiky. Marián Fabian je jeden zo štvorice kandidátov na poslanca práve za Národnú koalíciu.

Podľa našich informácii okolo volieb v Piešťanoch napokon bude rušno. Pripravujú sa totiž fóra kandidátov na primátora a celkovo projekt „Férové a transparentné voľby“ za ktorým bude stáť práve seniorský parlament Piešťany. Partnerom projektu by mal byť portál Milované Piešťany, ktorý zatiaľ funguje v testovacej verzii.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies