Prekvapením v Piešťanoch je kandidatúra bývalého diplomata Stanislava Polonského za Národnú koalíciu

O post primátora v Piešťanoch zabojujú nezávislí kandidáti – advokát Roman Chudý, environmentalista Peter Jančovič, manažérka Zuzana Svrčeková, súčasný primátor Miloš Tamajka, jeho viceprimátor Martin Valo, podnikateľ Samuel Vavrík a radničný právnik Pavol Vermeš.

Všetci podľa zatiaľ neoficiálnych informácií naplnili požiadavku minimálne 500 podpisov obyvateľov Piešťan pod ich kandidačnú listinu. Informuje portál Piešťanského denníka.

V kúpeľnom meste však budú kandidovať aj dvaja stranícki kandidáti. Za Ľudovú stranu Pevnosť sa o post primátora bude uchádzať programátor Miroslav Juriš. Ten je známy aj ako bloger a autor na portáli Slobodný Výber. Za Národnú koalíciu bývalý diplomat Stanislav Polonský.

Polonský v predchádzajúcich rokoch pôsobil aj ako riaditeľ exportu Chirany. Je aktívny v združení piešťanských seniorov takzvaný seniorský parlament, ktorý toto volebné obdobie bol v úzkom spojení s politickým hnutím Spoločne pre Piešťany.

Rovnako Polonský pôsobil v aktivitách okolo záchrany letiska Piešťany spolu s Mariánom Fabianom – analytikom Inštitútu regionálnej politiky. Marián Fabian je jeden zo štvorice kandidátov na poslanca práve za Národnú koalíciu.

Podľa našich informácii okolo volieb v Piešťanoch napokon bude rušno. Pripravujú sa totiž fóra kandidátov na primátora a celkovo projekt “Férové a transparentné voľby” za ktorým bude stáť práve seniorský parlament Piešťany. Partnerom projektu by mal byť portál Milované Piešťany, ktorý zatiaľ funguje v testovacej verzii.

 

Súvisiace články

MIMORIADNA SPRÁVA: Ficov Bašternákov byt sa mení na štátny. Ladislav Bašternák do konca týždňa nastúpi do väzenia

Aneta Leitmanová

Dôchodkový vek na Slovensku sa bude zverejňovať päť rokov dopredu

redakčný výber

Zmizol originál bakalárskej práce s podpismi Pavla Ruska

redakčný výber
Načítam....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. OK Viac info

Privacy & Cookies Policy