Prezidentka je usmievavejšia tvár Matovičovho fašizmu

Priznám sa, že ma produkcia Mariána Leška dávno prestala zaujímať. Kedysi to bol dobrý marxistický novinár v Novom Slove, aj môj otec naňho z tých čias spomínal s úctou.

Po roku 89 prevrátil kabát a príhovory, ktoré dnes píše prezidentke Zuzane Čaputovej, sú plné liberálnych fráz a dobových stereotypov, ktoré znesú jediný prívlastok – morálny gýč.

Zachytil som v rádiu, že prezidentka hovorila o tom, že v oblasti spravodlivosti sme stihli viac, ako za niekoľko predchádzajúcich rokov dokopy. Hej, stihli napríklad dohnať k smrti nevinného generála Lučanského, ktorý Slovensko kedysi vyčistil od mafie.

A prezidentka zaňho nestratí ani slovo. Žiadna výzva k tomu, že v civilizovanej krajine by sa patrilo, aby ministerka spravodlivosti odstúpila. Žiadne ďakujem, pán generál. Namiesto toho prezidentka ešte ocení vládu za to, že tu organizuje politické čistky ako v 50.rokoch.

Prepáčte, ale čím je vlastne pani Čaputová iná ako Matovič. Je to len taká usmievavejšia tvár Matovičovho fašizmu.

Keď sa mohla vzoprieť celoplošnému testovaniu, ktoré Slovensku prinieslo katastrofu, tak zrazila opätky. V rekordne rýchlom čase podpísala zákon, ktorým si vláda môže donekonečna predlžovať núdzový stav. Podpísala nesociálny zákon, ktorý okradol seniorov o trináste dôchodky, aj zákon, ktorý znížil minimálnu mzdu.

Hlavná vec, že vo svojom príhovore vraj dnes hovorila o boji s chudobou. No jasné, prikrýva všetky neoliberálne reformy Matovičovej vlády, ale v príhovoroch sa potom tvári ako Matka Tereza. Považujem to za falošné. Vy nie?

Jediné, v čom môžem s duom Čaputová/Leško súhlasiť, je táto pasáž, ktorú som kdesi zachytil – citujem: „Bol to tiež rok klamstiev, manipulácií, ľudskej hlúposti, či sebectva… Vidíme, ako sa nám vytráca úcta k vzdelaniu a k odbornosti.“

Presne tak, pani prezidentka. V parlamente dnes sedí 95 pročkov, ktorí nemajú vzdelanie, morálku ani česť. Iba poslušne stláčajú gombíky za každú hlúposť, čo pošle Matovič do parlamentu… a šíria nenávisť. Nič iné.

Na čele parlamentu sedí chlap z podsvetia, ktorý podvodom získal titul. Diplomovku ukradol aj premiér Matovič, ďalší milionársky zbohatlík a podvodník. Aj minister školstva. A nie, nikto sa titulu nevzdá, lebo sú to všetko arogantní a cynickí hochštapleri.

Máte pravdu, pani prezidentka – vytratila sa úcta k vzdelaniu. Vládnu tu arogantní mafiáni, ktorí si o sebe myslia, že zjedli múdrosť sveta a prenasledujú každého, kto má iný názor.

Vzdelanejší ľudia sú im na smiech – oni sú ako nejakí sfanatizovaní príslušníci akejsi šialenej sekty, ktorí oddane nasledujú vodcu a nenávidia všetko, čo má iný názor. Opozícia je pre nich mafia, ktorú treba zavrieť. Iný názor môžu mať len „múdrosráči“ a „opice“.

Oni jediní vlastnia „Pravdu“ a nedopátrali sa k nej štúdiom múdrych kníh, či životnými skúsenosťami, ale tým, ako veľmi dokážu nenávidieť. Toto nám dnes vládne. Luza.  Áno, pani prezidentka, verím, že týchto pajácov ste mysleli, keď ste hovorili o roku ľudskej hlúposti. Problém je, že vy týmto „hlupákom“ poslušne asistujete.

A ešte poviete, že „oceňujete kroky vlády, ktorá pripravila finančnú pomoc strádajúcim zamestnancom a podnikateľom.“ To je výsmech všetkým ľuďom, ktorých vláda položila na kolená, pretože nijako ľuďom nepomáha. Choďte oceňovať vládu za neexistujúcu pomoc na námestia – tam vám ľudia povedia, akú „pomoc“ od štátu dostali. Vlastne – nie. Na námestia ísť nemôžete – vláda totiž protesty zakázala a zo zúfalých ľudí, ktorí chcú vyjadriť svoj kritický názor, urobila opice a extrémistov, ktorých chce prenasledovať a zatvárať. Ako kedysi gestapáci. Chcú kriminalizovať dobrých statočných, ktorí celý život budujú našu vlasť. A vy ste sa týmto dobrým ľuďom otočila chrbtom.

Profesor Emil Višňovský, významný slovenský filozof, to pred pár dňami vyjadril jasne – napísal tieto slová:

„Obávam sa, že to, čo sa Slovensku stalo v roku 2020, je práve toto: zneužitie všetkých slabostí demokracie na ustanovenie vlády „luzy“, síce súkromne bohatej, ale vzdelanostne úplne nekompetentnej, politicky absolútne neschopnej a morálne zásadne nedôveryhodnej.“

Kým sa prezidentka tejto Matovičovej luze nevzoprie, nie je našou prezidentkou. A jej príhovory nijako nezvyšujú dôveru v štát. Iba prilievajú soľ do rán už beztak doráňaných ľudí.

Dnes mala od prezidentky zaznieť vďaka za to, že Slovensko v roku 1993 vzniklo ako suverénny, slobodný a sociálny štát a výzva k ľuďom, aby sme si suverenitu, slobodu a sociálnu podstatu nášho národa vzali späť. Od mafiánov, čo dnes prevzali moc.

Dnes mal od prezidentky zaznieť úplne iný prejav – prejav vlastenecký, sociálny a kritický… Zaznel iba lacný hollywoodsky gýč. Ako vždy.

Osobitne ma mrzí, že pani Čaputová zabudla na jednu vec, tak to povedzme za ňu – ďakujeme, pán generál Lučanský. Ďakujeme za všetko, čo ste vykonal pre naše milované 28-ročné Slovensko! Tí, ktorí môžu za vašu smrť, budú potrestaní. Spravodlivosť si po nich príde – už čoskoro.

K dnešnému štátnemu výročiu už len jedno – bráňme si Slovensko!

„Ešte jedle rastú na krivánskej strane, kto jak Slovák cíti, nech sa šable chytí a medzi nás vstane!“

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies