Propaganda potrebuje peniaze, solidarite stačia prázdne slová!

Katastrofa, ktorá sa 25. júna 2021 prehnala Moravou nemá v strednej Európe obdobu! Dediny ako po výbuchu bomby, šesť mŕtvych a stovky zranených ľudí, tí čo mali šťastie a vyviazli bez zranení kľačia nemohúcne na kolenách pri ruinách domov a ďakujú za život…

Časť Slovákov v tom čase spí, neskôr zavčas rána dvíha telefóny a volá svojim blízkym za riekou Morava, či sú v poriadku a ako ich tento prírodný živel zasiahol. Slovensko posiela záchranné tímy a predstavitelia štátu želajú susedom a bratom veľa síl a dôveru, že “Morava to zvládne”. Pochvaly za okamžité vyslanie záchranných zložiek s odstupom času vyznievajú ako cynizmus najhrubšieho zrna! Alebo takáto pomoc susedovi, ktorého roky považujeme za brata nemá byť automatická, či dokonca nezištná, bez žobrania o pochvalu? To naozaj si toto “gesto” zaslúžilo pochvalu a vypichnutie zo strany čelných predstaviteľov Slovenska?

Morava nepotrebuje len súcit, ale aj financie!

Na pomoc bieloruskej opozícií, či na boj proti dezinformáciam v Gruzínsku našiel peniaze Prezidentský palác, ministerstvo Zahraničných vecí a niečo poslala aj vláda SR. V prípade katastrofy doteraz nepredstaviteľných rozmerov v strednej Európe sa už čelní predstavitelia Slovenskej republiky s hľadaním financií až tak neponáhľajú. Nie, Morava v týchto chvíľach nepotrebuje súcit od mocných, toho sa im dostane aj od bežných ľudí, ktorí ihneď pochopili, že okrem neho, či modlitieb potrebujú bratia aj financie, aby mohli pomýšľať o novom začiatku!

Zaželať veľa síl a pochváliť sa tým, že bezprostredne po katastrofe sme za hranice poslali záchranné tímy je odsúdenia hodné nielen politikov, ale aj spoločnosti, ktorá tento postup svojich čelných predstaviteľov akceptuje, resp. ignoruje ako fakt, že nič viac nemôžeme. To naozaj v pokladnici, na ktorej sedí Igora Matovič nemáme financie na pomoc susedom?

Za posledný rok sa okrem opozície v Bielorusku a boji proti dezinformáciam v Gruzínsku zo štátnych peňazí Slovenska pomohlo k miliónovým ziskom malej trnavskej firmičke, na rýchlotesty odišlo vyše pol miliardy eur a už v máji sa musel upravovať rozpočet o 3,7 miliardy eur, ktoré nejakým záhadným spôsobom v rozpočte chýbali… Naozaj susedom a bratom, len, zaželáme veľa síl a vyjadríme dôveru, že “Morava to zvládne”? Žiaľ, veľa síl mocipáni zaželali Rudnu nad Hronom, a podobne vlažne sa stavajú aj k situácii na Morave.

Kašľať na charitu, či solidaritu! Peniaze treba míňať v prvom rade na politickú propagandu “nášho” videnia sveta…

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies