Rozsudok, obnažil najmä úpadok médií, polície a justície

Podľa Valčeka médiá o procese vo veci vraždy jednostranne informovali, som presvedčená, že vedome klamali.

Predvčerom, po zverejnení písomného vyhotovenia rozsudku v trestnej veci vraždy Jána a Martiny, pripravila najhlúpejšia slovenská novinárka Zuzana Hanzelová, so slovenskou jednotkou investigatívy  Adamom Valčekom pôsobivý rozhovor k vydaniu písomného rozsudku vo veci vraždy.

Adam Valček zo Sme, ktorého údajne vyrušilo, že súd spochybnil dôveryhodnosť svedkov Zoltána Andruskóa a Petra Tótha, obhajoval klamstvá podsúvané verejnosti v súvislosti s obžalovanými Kočnerom a Alenou Zsuzsovou s odôvodnením, že médiá nesprávne hodnotili dôkazy a upozornil na nízke právne vedomie novinárov.  Pravda je jednoducho taká, že Lipšicove novinárske stádo odprezentovalo s obmenami vopred pripravený manuál, čo dokazuje jednotnosť všetkých výstupov.

Priznal, že v dôsledku nesprávneho hodnotenia dôkazov, nastavili verejnú mienku tak, že objednávateľom vraždy je Marián Kočner a sprostredkovateľkou je Alena Zsuzsová.

Nie je to tak dávno, čo naše mienkotvorné esá bohorovne vykrikovali, že disponujú trestným spisom vo veci vraždy a všetkých ktorí mali spis naštudovaný a odmietali podiel viny obžalovaných na vraždách odmietali, nazývali konšpirátormi,  a dezinformátormi, prípadne iným spôsobom diskreditovali.

V časoch najväčších útokov ponúkla som celkom kolegiálne spis vo veci vraždy mnohým novinárom, ale paradoxne nikto z nich nemal záujem ani prevziať ani naštudovať, hoci z publikovaných textov bolo zjavné, že trestný spis nemajú. Desilo  ma, že médiá podsúvali klamstvá nielen verejnosti, ale najmä rodičom zavraždených, respektíve všetkých príbuzných a priateľov, ktorí stratu dvoch mladých ľudí úprimne prežívali so zármutkom. Protesty totiž obnažili viac ako bolo zachytené na protestoch po vražde. Desilo aj to ako brutálne dokázali sa priživovať na tragédii.

Koho chleba ješ toho pieseň spievaj

Dva roky sme sledovali ako médiá kvalitne dotované oligarchami nehanebne, vedome podsúvali čitateľom polopravdy a lži na hony vzdialené nielen od reality, ale paradoxne  zákonov fyziky. Porušovanie práv obvinených a základných ľudských práv vracalo nás do neslávnych 50 rokov minulého storočia, niektoré pojednávania dokonca do stredoveku. Chýbala už len hranica, na ktorej by sme upálili Alenu Zsuzsovú.

Tóthove a Marčekove svedecké výpovede vo veci vraždy podobne ako v kauze zmenky boli vyvrátené listinnými dôkazmi, komunikáciou mobilných operátorov, záznamov BTS ako aj znaleckým dokazovaním. Sudca Klemanič, ktorý vo veci falšovania zmeniek rozhodoval mal v spise posudok súdneho znalca LaPorteho, ktorý v znaleckom posudku uviedol, že neexistuje ani jeden dôvod, ktorým by bolo možné spochybniť dátum na zmenkách.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies