SaS a Za ľudí hľadajú charakter

Koaličným stranám SaS a Za ľudí prekáža, že premiér s povesťou šaša mal tlačovku pri lietadle plne naloženom ruskou vakcínou Sputnik V.

Hrôza a des, lebo Igor Matovič porušil všetky pravidlá a skočil na lep “ruskej hybridnej zbrani”, kričí prezidentský palác, kňučí minister zahraničných vecí Ivan Korčok a zavýja strana Za ľudí! Výsledkom šialeného skočenia na “Kremeľskú propagandu” má byť rekonštrukcia vlády, lenže hlavný aktéri zabudli, že všetky esá v rukáve drží práve Matovič, bez ktorého žiadna vláda nebude…

Po troch dňoch “zrady Západu” a útočenia sa postupne ukazuje, že snaha dvoch zo štyroch koaličných strán bude márna a išlo skôr o divadielko získať nejaké body na akože zásadovosti v názoroch. Pred tromi rokmi niečo podobné skúsil vtedajší člen koalície Most-Híd, ktorý mal tiež v úmysle odísť a povaliť vládu, ale napokon predseda Béla Bugár vytiahol z klobúka tretiu vetu a koalícia predčasne neskončila. Už dnes je jasné, že šéf SaS Richard Sulík predčasné voľby nepodporí, a tak poslední, ktorí sa ešte stavajú na zadné sú ľudia okolo Veroniky Remišovej, ktorej strana Za ľudí má v prieskumoch problém prekročiť hodnotu plnotučného mlieka! Bude táto strana riskovať definitívnu stratu moci?

Remišovej a jej zostávajúcim kolegom nezostáva nič iné ako hľadať tretiu vetu, prečo zásadovosť pri vakcíne Sputnik V nie je dôvodom na odchod z koalície. Na hľadanie argumentov pre zotrvanie im  poskytol Boris Kollár a strana Sme rodina celý týždeň, nakoľko Sme rodina bude otázky rekonštrukcie vlády, resp. povalenia vlády riešiť až v stredu! Partia okolo Remišovej tak má týždeň na to, aby aj ona našla svoju tretiu vetu, prípadne charakter a držať líniu, že s Matovičom na čele vlády a ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím sa ďalej vládnuť nedá a z koalície odísť, hoci bez jej povalenia. Možno ich tento postoj dostane do parlamentu opäť!

Všetky posty na stôl?

 Situácia je natoľko vážna, že pokojný život Zuzany Čaputovej v prezidentskom paláci dnes narušili strany SaS a Za ľudí, ktoré chceli súčasnú politickú situáciu riešiť aj s hlavou štátu. Výsledkom tohto riešenia bolo, že Čaputová sa teší zhode dvoch koaličných strán a bude rada ak sa na postupe zhodnú všetky koaličné strany.

Naozaj vážna situácia, ktorú prezidentka vyriešila úplne bravúrne! Čaputová je rada a kým sa koalícia hrá na krízu, tak nemocnice sú naďalej plné, denne zomierajú stovky ľudí a ministerstvo zdravotníctva nie je schopné objednať testy, ktoré objednať chcelo! Presne toto sa od hlavy štátu očakáva – uvažovanie a radosť, že banda idiotov to možno ešte dokáže zlepiť dokopy. Čo tam tisíckach mŕtvych a miliónoch vyhodených na sen jedného blázna? Úlohou prezidentky je vyzerať dobre, cítiť sa dobre a uvažovať…

Paradoxom je, že v pozícii akej bol Bugár pred tromi rokmi je dnes aj Juraj Šeliga, ktorý vtedy v prezidentskom paláci u Andreja Kisku od Bugára žiadal pád vlády a po objavení “tretej vety” mu vyčítal, že nemá charakter. Čo si zvolí Šeliga jeho partia Za ľudí dnes? Bude to charakter alebo koryto?

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies