Pavol Forisch: Zdravotný stav sa mi zhoršil počas zadržania v rámci akcie Hyena

V článku uverejnenom 25. 12. 2019 v Eurorešpekte pod názvom: „Pre koho je Pavol Forisch najväčšou hrozbou…?“ , som popísal situáciu, ktorá sa aktuálne odohráva okolo exsiskára Pavla Forisha. Po prečítaní tohto článku ma Pavol Forisch kontaktoval a zopakoval mi súvislosti, ktoré zverejnil na svojom facebook profile. Tvrdí totiž, že sa ho údajne pokúsili na Slovensku otráviť. Ako sa vyjadril na sociálnej sieti, malo sa tak stať počas októbrovej policajnej akcie „Hyena“.

Pre koho je Pavol Forisch najväčšou hrozbou?

Pavol Forisch, spoločne so svojim kolegom Stanislavom Žiaranom, podali na Slovensku viac ako 50 trestných oznámení. Oznámenia sa týkajú hlavne ekonomickej trestnej činnosti spoločností, patriacich pod finančnú skupinu Penta. Obaja páni dokonca tvrdia, že ľudia stojaci za týmito spoločnosťami, majú na svedomí nielen ekonomickú, ale i násilnú trestnú činnosť. Spoločnosť Mecom Group Humenné, patriaca Pente, podala na oboch menovaných pánov trestné oznámenie za vydieranie. Stalo sa tak po tom, ako Pavol Forisch a Stanislav Žiaran upozornili vedenie Mecom, že v ich výrobkoch sa nachádza život ohrozujúca baktéria Listeria Monocytogenes. Výskyt tejto baktérie sa potvrdil najprv na základe testov, ktoré dal Stanislav Žiaran na vlastné náklady vypracovať v Čechách a neskôr, aj vďaka mediálnemu tlaku, tento výskyt potvrdila aj ŠVPS SR. Polícia Forischa a Žiarana z vydierania už aj obvinila. To teda znamená, že páni sú obvinení za to, že upozornili na niečo, čo ohrozuje život a zdravie občanov Slovenska, ale i krajín, kde sa výrobky spoločnosti Mecom vyvážajú. Tých krajín nie je málo.

O život a zdravie ide aj Forischovi.

Vráťme sa však k udalostiam ohľadom Pavla Forischa. Ako som už spomenul,  po uverejnení môjho článku,  v stredu tento týždeň, ma Pavol Forisch kontaktoval, aby mi popísal v skratke situácie, ktoré sa pred, počas a po policajnej  akcii „Hyena“ udiali. Na základe týchto informácií som mu položil zopár otázok:

Čo sa udialo predtým, ako si zistil, že tvoj zdravotný nie je úplne v poriadku…?

Vyšetrovateľ Ďurka mi pri domovej prehliadke zobral kompletnú zdravotnú dokumentáciu napriek môjmu upozorneniu, že to nemá v povolení na prehliadku a je to protizákonný zásah do mojich práv a slobôd.
A pre pobavenie doplním, že sa elitný kapitán Ďurko sa stretával s mafiánom prezývaným Tatranka, ktorý bol v určitom období chráneným svedkom v niektorých kauzách. Na jednom takomto stretnutí s mafiánom Tatranskom v Holiday Inn, musel byť pán vyšetrovateľ Ďurko veľmi vystresovaný, lebo tam zabudol služobný preukaz, služobnú zbraň,  dokumenty podliehajúce utajeniu. Už chýbalo len zabudnúť služobnú Fábiu.
Tatranka mu však zavolal a veci vrátil.

(O tomto závažnom porušení služobných povinností, písal aj Peter Tóth vo svojom článku z apríla roku 2017. Celý článok nájdete tu: https://www.datel.sk/clanok/tatranka-chraneny-svedok-ktory-vydieral-pod-ochranou-policie , pozn. autora.)

Kedy sa u teba začali prejavovať zdravotné problémy?

Zo zdravotnej dokumentácie zistíte kompletný zdravotný stav osoby. Od narodenia po súčasnosť a ak chcete niekoho zdravotne zlomiť tak viete, kde má jeho telo slabé stránky.
Viete presne ako poškodiť zdravie bez fyzického zásahu.

Keď sme už všetci sedeli v CPZ (cela predbežného zadržania, pozn. autora) v rámci akcii Hyena, po výdatnej večeri a raňajkách som na toalete zistil, že moja stolica obsahuje krv.
Nikdy predtým som tento problém nemal,  ale stalo sa.

Požiadal som službu, aby mi zavolali lekára alebo ma odviezli do nemocnice na vyšetrenie. Zrazu sa všetci, ktorí mali v tom čase službu zmenili na odborníkov a skonštatovali, že môj stav nie je život ohrozujúci. Nakoniec som ich presvedčil, aby sme navštívili nemocnicu.

Aké príznaky sa zhoršenia stavu sa u teba v priebehu vyskytli?

Cestou do nemocnice mi v policajnom aute začal opúchať jazyk tak, že sa mi nezmestil do úst. Hovorením som doňho vždy bolestivo hrýzol. Nemohol som prehĺtať. Aj hlas sa mi zmenil. Na Cintorínskej ulici, v nemocnici MVSR, policajti ledva našli doktorku. Tá, ktorá tam bola tvrdila, že chce ísť domov a povedala, že ak sme z CPZ, nech prídeme zajtra. Tá stará pani mi odmietala poskytnúť zdravotnú starostlivosť, ale policajti ju presvedčili. Ešte som jej ani neodpovedal, že vylučujem zo zadku krv a už použila obľúbenú vetu – nie je život ohrozujúce. Oni to snáď majú asi všetci nacvičené, vravím si.

Vyšetrenie a krvné testy prebehlo nasledovne….

Najprv prst do zadku a následne odpoveď – veď tam nič nemáš. Potom prišla s nejakým špendlíkom, vrazila mi to ho prsta vyšla s tou vzorkou z ordinácie a asi za 5 sekúnd bola späť so slovami – nič ti nie je.
Okej, tak pozrite mi do úst, čo tam mám. A pozrela, povedala, že ona nie je zubárka a bolo vybavené. Vravím jej, že mám na mysli ten trikrát väčší červený popraskaný jazyk. Pichla mi do úst tú plochú, drevenú vec takým spôsobom že som jej to musel od bolesti vytrhnúť a zahodiť. To už som po nej vrieskal a policajti ma upokojovali. Rýchlo sa obliekla zobrala kabelku a začala utekať.
Jej sestrička nám poslala iného doktora, ktorý samozrejme začal vetou – nie je to život ohrozujúce.
To som si začínal myslieť že mi šibe. A následné vyšetrenie ? ….. prst do zadku…. nič tam nemáš.
Ukázal som mu jazyk, zľakol sa a predpísal mi prosím pekne Nalgesin.
Spýtal som sa či to pomôže. Povedal, že nevie, ale nebude to bolieť….

Spýtal som sa ešte majstra lekára, že keď mi do rána jazyk opuchne tak, že sa začnem dusiť, tak čo potom. Povedal, že potom mám prísť ráno.
Toto už bolo veľa. Cestou späť do CPZ mi policajti  kúpili ten Nalgesin.

Čo sa dialo následne?

Vrátili sme sa do CPZ a ten najmúdrejší a najstarší bachar mi ihneď vyzradil, že cela tá cesta do nemocnice išla naživo ako ITP, t. j., že to nahrávali a odpočúvali.
Vtedy som už začal mať vážne obavy o tom, čo sa to tu deje.
Na cele zo mňa vyšla samozrejme len krv a zjedol niekoľko Nalgesinov, ktoré pomohli len proti bolesti.

Niekedy v noci nás prepustili. Zobral som si aj lieky a hneď vonku nás pozatýkali znova. Tento raz to bol vyšetrovateľ Chudý. Začal spisovať čo mám u seba, aby nás zas strčil do diery. Medzi vecami som mal aj Nalgesin a potvrdenie o zaplatení z lekárne. On, že to potvrdenie nebude zapisovať, veď to je bloček, ja som odkýval. Dali ma dnu a hneď som požiadal o lieky. Na to mi povedali, že tu nemáš nič.
V zápisnici nič nie je.

Vtedy som zamrzol uvedomil si, že má likvidujú. Najprv zdravotná karta, potom že krv vylučovať je v pohode. Potom ti majster lekár predpíše Nalgesin, ktorý zosilňuje krvácanie. Odpočúvanie vyšetrenia v nemocnici.
Zmiznuté lieky.Na Slovensku by to nebola prvá vražda bez pištole.

Je smutné, že sa tento druh informácií ignoruje.

Myslím si, že by sa tieto informácie nemali ignorovať a mali by sa už nájsť konečne seriózni občania, ktorým bude záležať na tom ako fungujú inštitúcie v našej spoločnosti. Je načase skúmať, ako sa zaobchádza s ľuďmi, ktorí poukazujú na závažnú trestnú činnosť na najvyšších miestach. My už predsa všetci vieme, že korupcia a trestná činnosť na týchto poschodiach existuje. Akoby bolo stále pre Slovensko lepšie, urobiť z ľudí, ktorí majú informácie a sú ochotní ich poskytnúť tam kde treba, toxických a nebezpečných ľudí, hoci riskujú svoje zdravie a život. Rozumiem prečo sa to deje. Nerozumiem však, prečo je to ešte stále možné. Stále je dôležitejšia forma, stále posudzujeme, kto informácie poskytuje. Čo tak, začať sa poctivo zaoberať informáciami samotnými. Už sme tým, ktorí mali dávno niesť zodpovednosť poskytli dostatočne veľký priestor na upratovanie.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies