Pre koho je Pavol Forisch najväčšou hrozbou?

Nedávno sa na sociálnej sieti objavil status Pavla Forischa, v ktorom naznačil, že sa stal pravdepodobne obeťou útoku, ktorého výsledkom mala byť jeho likvidácia. Podľa indícií, ktoré spôsobili rapídne zhoršenie jeho zdravotného stavu sa má jednať o likvidáciu fyzickú. Preto je už naozaj potrebné položiť si otázku, pre koho je Pavol Forisch najväčšou hrozbou.

Vražda novinára spôsobila obrovské vášne a emočnú vlnu

V minulosti sa neraz špekulovalo o tom, že po prevalení istých súvislostí po vražde Jána Kuciaka a jeho priateľky, sa zrejme jej hlavní iniciátori neuspokoja s vývojom a budú odhodlaní vytvoriť ešte väčší pocit strachu. Verejnosť si už mohla na vlastnej koži vyskúšať, ako to funguje, pretože vražda novinára spôsobila obrovské vášne a emočnú vlnu. V takejto situácii sa ľudia manipulujú najlepšie a ako sme mohli zistiť, tak tí ktorým ide o všetko, použijú v tejto nechutnej hre všetky možné prostriedky. Pavol Forisch a Stanislav Žiaran sa netaja tým, že disponujú informáciami, ktoré vnášajú do celej situácie viac svetla, ako by si niekto želal. Podali celkovo viac ako 50 trestných oznámení, z ktorých nemalá časť sa týkala práve okolností okolo vraždy Jána a Martiny, podozrenia na štátny prevrat, ktorému mala smrť mladých ľudí poslúžiť. Tieto trestné oznámenia obsahujú aj množstvo dôkazového materiálu.

O politikoch, Jánovi Kuciakovi, médiách s Pavlom Forischom a Stanislavom Žiaranom , časť 1.

Forisch so Žiaranom dôkazy súvisiace s vraždou Kuciaka a Kušnírovej prezentovali na verejnosti

V reláciách InfoVojny, ale aj vo svojich statusoch na sociálnej sieti sa Forisch a Žiaran verejne niekoľkokrát   vyjadrili, že dôkazmi nielen disponujú. Poskytli ich všetky dokonca aj OČTK. Napríklad už zhruba mesiac po vražde Jána Kuciaka na stretnutí v budove NR SR, odovzdali prvé dôkazné materiály vtedajším najvyšším predstaviteľom NAKA. Stretnutie sa uskutočnilo v kancelárií bývalého podpredsedu NR SR Glváča. Pavol Forisch a Stanislav Žiaran sa netaja ani tým, že za organizátora vraždy novinára označujú známeho finančníka z kauzy  Gorila.

Teatrálne zatknutie deň po odvysielaní relácie v InfoVojne

V relácii InfoVojna, ktorá sa vysielala dňa  14. 10. 2019 boli okrem iného vyslovené veľmi zaujímavé tvrdenia smerom k finančnej skupine Penta. Pavol Forisch v tejto relácii upozornil napríklad na to, že spoločnosť Mecom síce deklaruje rozvoz tovaru, ale v skutočnosti kamióny, ktoré by mali voziť tovar sú v skutočnosti prázdne. Dokonca v relácii vyzval Colnú správu, aby konala a začala kontrolovať tieto kamióny. Ďalšou zaujímavou informáciou bolo, keď Pavol Forisch v tej istej relácii vyzval kompetentných, aby bol ako bývalí príslušník SIS zbavený mlčanlivosti. Ako uviedol, nemá problém vypovedať ku všetkým skutkom, dôkazom a materiálom, ktorými disponuje, ale musí postupovať podľa zákona. Dokonca spomenul aj kauzu Gorila. Ako uviedol už bývalý šéf tímu GORILA Lukáš Kyselica, Pavol Forisch spolupracoval aj v tejto súvislosti a poskytol aj jemu osobne dôkazy.

Na druhý deň po odvysielaní relácie na Infovojne, t. j. 15. 10. 2019 boli v rámci policajnej akcie „HYENA“ Pavol Forisch, Stanislav Žiaran a niekoľko ďalších osôb zadržaných a obvinených z rôznej trestnej činnosti, vrátane vydierania spoločnosti Mecom.

Zákulisie policajnej akcie s príznačným názvom HYENA

Ako tvrdí Pavol Forisch na sociálnej sieti, bola mu okrem iného, zhabaná aj kompletná zdravotná dokumentácia. Počas pobytu na polícii a podaní prvého jedla sa mu podľa jeho tvrdenia, rapídne zhoršil zdravotný stav, mal krvavú stolicu, opúchal mu jazyk a prestával mať možnosť hovorového prejavu. Dokonca mu najprv nechceli umožniť ani lekárske vyšetrenie, nakoľko službukonajúci policajti usúdili, že Forischov stav nie je život ohrozujúci. Ako celú situáciu popísal Pavol Forisch na sociálnej sieti nájdete tu: 

Okrem toho, že polícia v rámci akcie „HYENA“ zhabala Forischovi zdravotnú dokumentáciu, zhabala aj všetky materiály, ktoré Stanislav Žiaran poskytol zavraždenému Jánovi Kuciakovi. Materiály sa týkali káuz, ktoré už Kuciak bohužiaľ nestihol uverejniť, ale mal ich rozpracované. Stanislav Žiaran mu totiž poskytol tie tony materiálu, o ktorých sa Ján Kuciak zmieňoval už v minulosti zverejnenej sms, poslanej svojej českej kolegyni. Ján Kuciak disponoval aj materiálom k výskytu život ohrozujúcej baktérie Lysteria Monocytogenes, ktorá sa objavila vo výrobkoch spoločnosti Mecom. Žiaran a Forisch dali na vlastné náklady urobiť testy na výskyt tejto baktérie vo výrobkoch Mecom. Namiesto riešenia situácie, nakoľko sa výskyt baktérie preukázal, sú títo páni obvinení z vydierania spoločnosti Mecom.

O politikoch, Jánovi Kuciakovi, médiách s Pavlom Forischom a Stanislavom Žiaranom , časť 2.

Zákrok s množstvom nezákonností

Podľa tvrdení Žiarana a Forischa, mal celý policajný zákrok  veľmi veľa pochybení a známok nezákonnosti. Množstvo situácií, ktoré sa vtedy pri zákroku odohrali, hraničí s podozrením na vyfabrikovanie dôkazov a ich podstrčením, len aby sa preukázala vina zadržaných. Všetci zadržaní boli však nakoniec, po rozhodnutí prokurátora prepustení. Aký účel teda akcia „HYENA“ splnila…? Dostať sa k materiálom, dokumentom a dôkazom? Odstrániť Pavla Forischa, aby nemohol vypovedať ako svedok v súdnom procese vo veci vraždy Jána a Martiny? A nielen to. Ako Forisch naznačil v rozhovore, ktorý mi poskytol, disponuje ďalšími dôkazmi a materiálmi, ktoré môžu viesť k odhaleniu závažnej trestnej činnosti vysokopostavených ľudí.

Časová os mnohé naznačuje

Keď si teda trochu pospájame všetky tieto súvislosti, mnohé nám bude do seba zapadať. Musí nám byť jasné, že Pavol Forisch, ale aj jeho kolega Stanislav Žiaran, predstavujú pre určitú skupinu ľudí veľkú hrozbu. Pavol Forisch veľmi rýchlo pochopil o čo ide, zhodnotil situáciu. Je bývalý príslušník spravodajských služieb a na krízové situácie bol vyškolený. Preto sa okamžite rozhodol svoj zdravotný stav a život chrániť v zahraničí. Je to logické. V tejto situácii, by som veľmi ani ja neveril slovenskému zdravotníctvu. Najmä, keď všetci vieme, komu zdravotníctvo na Slovensku patrí.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies