O politikoch, Jánovi Kuciakovi, médiách s Pavlom Forischom a Stanislavom Žiaranom , časť 1.

V prvej časti rozhovorov som položil zopár otázok Pavlovi Forischovi, ktorý sa spoločne so svojim kolegom Stanislavom Žiaranom niekoľkokrát vyjadrili, že disponujú jasnými dôkazmi o protizákonnej činnosti vplyvných ľudí na Slovensku. Podali veľké množstvo trestných oznámení v tejto súvislosti, poukazujú na ekonomickú, ale i násilnú trestnú činnosť finančnej skupiny Penta, čím sa vôbec netaja. O svojich zisteniach v minulosti poskytli informácie niekoľkým novinárom, vrátane zavraždeného Jána Kuciaka. Svoje zistenia, týkajúce sa aj samotnej vraždy novinára, dokonca poskytli aj najvyšším predstaviteľom NAKA, niekoľko týždňov po jej spáchaní a zverejnení.

Takže, ako všetky súvislosti okolo týchto udalostí vníma Pavol FORISCH, sa dozviete v nasledujúcom rozhovore, ktorý mi poskytol.

O politikoch, Jánovi Kuciakovi, médiách s Pavlom Forischom a Stanislavom Žiaranom , časť 1.

Kedy si sa osobne spoznal s poslancom Rajtárom?

Keď ma sním zoznámil Rasťo (spoločný priateľ, pozn. autora), asi rok pred voľbami (voľby v roku 2016, pozn. autora).

Bol si v kontakte aj s inými poslancami NR SR zo strany SaS? Ako prebiehali stretnutia a čo sa na nich preberalo?

Dvakrát som sa stretol s Jurajom Drobom, ale to bolo asi pred desiatimi rokmi. Týkalo sa to Gorily, ale nakoľko s tým nechcel nič mať, tak sme sa už nestretli. A raz som sa stretol s Luciou Nicholsonovou. Na tom stretnutí bol so mnou aj Stano Žiaran. Bolo to aj medializované.

Prečo sa podľa teba zmenil postoj vedenia SaS voči tebe a  Žiaranovi ?

Postoj vedenia SaS bol nulový. Robil som len s Rajtárom.

Ako často si sa stretával s novinármi?

Ja som sa s nimi stretával iba minimálne. Stano mal na starosti médiá a styk s novinármi.

Čo zaujímalo na stretnutiach novinárov?

Chceli vedieť všetko k tomu, čo sme im dávali.

Kontaktovali ťa novinári aj v období, keď už prestali písať články na základe vašich informácií?

Chceli naďalej vedieť všetko o témach, ktorým sa venujeme. Napríklad sa zaujímali aj o únos Vietnamca.

Žiadali ťa niektorí politici o to, aby si im poskytoval alebo získaval nejaké informácie?

Rajtár, Lipšic, Pčolinský, Marček, Číž.

Koľkokrát si sa osobne stretol s Jánom Kuciakom?

Stretol sa s ním Stano a písal mu.

Ako na teba pôsobil?

Išiel za svojim, ale nerátal s tým, čo sa môže stať. Okrem pár novinárov – Hečko, Burčík a redakcie Der Spiegel, bol Kuciak jediný, ktorý išiel s nami po Pente.

Mal od vás Kuciak k dispozícii informácie, ktoré sa po jeho smrti stratili?

Všetky informácie, ktoré sa týkali Penty, spoločnosti Mecom už nikdy nevyšli, t.j. nič  po jeho vražde už nebolo publikované.

Aký je tvoj osobný názor na údajnú teóriu, že trojica obvinených Andruskó, Marček, Szabó našli v dome Kuciaka už mŕtveho?

Verím tomu, bolo to tak.

Aký je tvoj názor na analýzu, ktorú pár týždňov po vražde Martiny Kušnírovej a Jána Kuciaka, uverejnil bývalý vyšetrovateľ Šátek?

Nepamätám si analýzu p. Šáteka, resp. čoho sa mala týkať. Takže sa k nej nevyjadrím.

Disponuješ informáciami, ktoré neboli doteraz zverejnené, ale mohli by viesť k odhaleniu závažnej trestnej činnosti vysokopostavených ľudí a politikov?

Áno.

Disponuješ aj konkrétnymi dôkazmi, , ktoré neboli doteraz zverejnené, ale mohli by viesť k odhaleniu závažnej trestnej činnosti vysokopostavených ľudí a politikov?

Áno.

Použiješ ich, aby mohla byť závažná trestná činnosť vysokopostavených ľudí a politikov odhalená, vyšetrená a potrestaná?

Či, ako, kedy a prečo čokoľvek použijem, bude jasné keď to použijem.

OČTK sa príliš vašimi podaniami a trestnými oznámeniami nezaoberajú. Minimálne naťahujú čas. Aký postup by si zvolil, pri použití ešte doteraz nezverejnených informácií a dôkazov?

Vyzradiť plány útoku, či obrany, by chcel vedieť každý protivník. Takže čakajte.

Je pravdou, že ste s kolegami operatívnou činnosťou došli k dôkazom, že objednávateľom vraždy Kuciaka a jeho snúbenice, je šéf Penty Haščák?

Áno.

Poskytli ste tieto dôkazy už niekomu?

OČTK, Generálna prokuratúra, Šufliarsky, Kováčik, Mászarová, Čižnár…NAKA  –  Čurilla (bývalý námestník riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy, pozn. autora), Hraško (bývalý šéf NAKA, pozn. autora), Kúdela (bývalý šéf protizločineckej jednotky NAKA).

Kontaktoval si ty, Stano alebo niekto z tvojich kolegov, rodičov Martiny Kušnírovej a Jána Kuciaka po vražde ich detí? Ja nie.

 

 Ďakujem za rozhovor. Zhováral sa Roman Kvalténi.

 

Dodatok

Dňa 15.10.2019 boli v rámci policajnej akcie HYENA Pavol FORISCH a Stanislav ŽIARAN zadržaní a pôvodne obvinení z niekoľkých závažných trestných činov. Spolu s nimi boli zadržané ďalšie osoby.

Všetci, vrátane oboch menovaných pánov, boli na základe rozhodnutia prokurátora prepustení. Neboli dokázané žiadne podozrenia z ich drogovej trestnej činnosti, nedovoleného ozbrojovania či prechovávania detskej pornografie. Nakoniec oboch pánov obvinili z vydierania spoločnosti Mecom. Sú obvinení preto, že tvrdia to, o čom som písal tu?

Ďalší konkurz voči spoločnosti Mecom Group sa blíži, špina ide na povrch

Žijeme práve v dobe, keď sa vykrikuje o tom, aby sa všetko čo sa týka aktivít finančnej skupiny PENTA bojkotovalo. Pripravuje sa zákon Lex Haščák. Už asi všetci občania Slovenska vedia, ako robila a robí PENTA svoj biznis. Už zhruba vieme, ako sa to robí, keď je volič hovno a pod. Ale stále sa stretávame s tým, že akonáhle sa začnú vyťahovať dôkazy voči „finančným žralokom“, tak obvinení, deptaní a lynčovaní sú oznamovatelia. „Žraloci“ podávajú žaloby, zastrašujú, intrigujú. Prečo im v tom však stále pomáhajú štátne inštitúcie, zostáva naďalej záhadou.

Na záver sa chcem úprimne ospravedlniť zvieraciemu druhu žralok za to, že som jeho názov použil na porovnanie s finančnou skupinou. Je totiž medzi nimi veľký rozdiel. Voľne žijúci žralok zabije a nažerie sa, iba kvôli prežitiu. A iba v rozsahu, aký práve nevyhnutne potrebuje.

Preukázanie výskytu baktérie Listeria Monocytogenes, je podľa spoločnosti Mecom vydieranie

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies