SaS pozastavuje účasť v koalícii

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) pozastavuje účasť v koalícii, kým premiér Igor Matovič (OĽaNO) nepodá demisiu.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) pozastavuje dnešným dňom účasť v koalícii. Uviedol to na dnešnej tlačovej konferencii predseda SaS Richard Sulík. Účasť bude pozastavená dovtedy, kým predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) nepodá demisiu.

Koaličné rokovania sú podľa Sulíka na bode nula. Podotkol, že demisiu premiéra požaduje aj strana Za ľudí či prezidentka Zuzana Čaputová. V rokovaniach chce SaS pokračovať až potom, ako Matovič podá demisiu. O novej vláde chce strana následne diskutovať až s osobou, ktorú prezidentka poverí zostavením vlády. SaS trvá na tom, že chce štvorkoalíciu, Sulík zároveň odmieta trojkoalíciu bez strany Za ľudí.

Šéf liberálov podľa svojich slov ponúkol Matovičovi, aby mu uľahčil odchod z vlády, že odíde spolu s ním. „Ak sa presunie z funkcie premiéra na vicepremiéra, tak táto moja ponuka logicky stráca význam,“ ozrejmil. Zároveň považuje za papalášizmus „vytvoriť“ sedemnásteho člena vlády. „Slovensko dnes potrebuje bytostne riešiť iné veci, ako teplé miesto pre Igora Matoviča,“ doplnil.

SaS je pripravená sadnúť si k stolu a rokovať o rekonštrukcii vlády na pôdoryse tejto koalície a koaličnej zmluvy hneď, ako Matovič podá demisiu. Sulík zdôraznil, že všetky rozhodnutia sú jednomyseľne podporené republikovou radou strany aj poslaneckým klubom. „Keď hovorím, že prerušujeme členstvo v koalícii, tak to znamená, že nebudeme chodiť na koaličnú radu, v parlamente budeme hlasovať len podľa nášho vedomia a svedomia a budeme mať vlastné poslanecké alebo pozmeňujúce návrhy,“ vysvetlil šéf liberálov. Zopakoval, že v strane sú proti predčasným voľbám.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies