Schôdza k odvolávaniu Mikulca z funkcie bude v septembri

Mimoriadna schôdza parlamentu k odvolávaniu Romana Mikulca (OĽaNO) z funkcie ministra vnútra bude počas septembrovej riadnej schôdze. Plénum dnes totiž ani druhýkrát nebolo uznášaniaschopné. V rokovacej sále sa niečo po 10:00 prezentovalo iba 45 poslancov. Najbližšia riadna schôdza Národnej rady SR (NR SR) sa začína 16. septembra.

Mimoriadnu schôdzu inicioval opozičný Smer – sociálna demokracia (Smer-SD). Plénum nebolo k predmetnému bodu dvakrát uznášaniaschopné ani v nedeľu 25. júla.

Predseda NR SR a hnutia Sme rodina Boris Kollár v nedeľu požiadal o zvolanie koaličnej rady, ktorá by sa mala konať po tom, ako sa vráti zo zahraničia. Jediným bodom má byť otázka ďalšieho zotrvania Mikulca a policajného prezidenta Petra Kovaříka vo funkciách. Hnutie je totiž presvedčené, že veci zašli tak ďaleko, že sa to nedá ďalej zametať pod koberec. Predseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský je dokonca toho názoru, že Mikulec a Kovařík by mali zo svojich funkcií odstúpiť. Naopak, ministrovi vnútra vyjadrilo podporu hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) či strana Za ľudí.

Falošné rozčarovanie z biznismena Kollára

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies