Sedem slaboduchých klamstiev Petra Nôtu – Lexove impérium Eurorešpekt a Hlavný denník

Peter Nôta na svojom portáli tvrdí, že údajne som od začiatku šedou eminenciou Lexovho mediálneho domu 
Klamstvo č.1

Peter Nôta: Lexove impérium Eurorešpekt a Hlavný denník. Toto impérium pre nich rozbiehal Peter Králik. Prečo Vám to píšem? Lebo šedou eminenciou tohoto mediálneho domu bola od začiatku Jana Teleki.

Jana Teleki: Peter Králik ma oslovil na spoluprácu, keď šéfoval Konzervatívnemu výberu  v roku 2017, neskôr moje komentáre boli publikované na Euroreškte. V októbri roku 2018 mi povedal, že Konzervatívny výber končí, začína pracovať na novom portáli Hlavný denník a spýtal sa, či budem pre neho písať komentáre, čo mi vyhovovalo. V decembri v roku 2018, krátko po spustení portálu mal úraz a požiadal ma, či by som nepomohla kým bude na PN a nevzala pozíciu zástupcu šéfredaktora.  Zastupovala som ho niekoľko mesiacov, a vlastne som sa venovala iba písaniu komentárov. Vlastnícke  vzťahy ma nezaujímali, bola som presvedčená, že Peter Králik je stále stopercentným vlastníkom portálu a promo Národnej koalície ma nezaujímalo, predpokladala  som, že Národná koalícia platí za PR texty, ktoré pripravoval Peter Králik – bol totiž v strane.

V júli 2019 mi bolo Petrom Králikom oznámené, že do Hlavného denníka vstúpil ďalší akcionár, a nový šéfredaktor, že budú uhradené nedoplatky na mzde, a vlastne pre mňa sa nič nemení, môžem sa venovať kauzám, podľa vlastného výberu. Dohoda platila približne mesiac, respektíve mesiac som písala v dohodnutom režime komentáre, keď v polovici augusta mi bolo oznámené, že obsah počítača, je vlastne majetkom redakcie a ja ku všetkým textom budem odovzdávať príslušné listiny. Na dôvažok mi povedal, ktorí páni sú reálnym väčšinovým vlastníkom Hlavného denníka a ja som mu v tom momente povedala, že končím. Nový šéfredaktor mi následne prisľúbil, že mi bude doplatená mzda a Hlavný denník prestal pre mňa existovať. Samozrejme mzda mi doplatená nebola.   

Keďže som vedela, že portál Eurorešpekt nie je nezadĺžený a jeho činnosť je umorená, opýtala som sa Petra Králika, či môžem prevziať portál a publikovať svoje texty na portáli Eurorešpekt, s čím súhlasil. Dňa 15.8.2019 som začala svoje texty publikovať na portáli Eurorešpekt. V tom období som disponovala totiž značnou časťou spisu vo veci vraždy a zmenky a nemienila som zdefraudovať množstvo hodín odpracovaných  na kauzách.   

Začiatkom septembra 2019 zomrel Peter Králik a s kolegyňou sme sa rozhodli, že sa pokúsime pokračovať v prevádzke portálu, ona bude riešiť technickú časť a ja zabezpečovať obsah. Týmto spôsobom fungujeme dodnes.   

Nikdy som nebola žiadnou šedou eminenciou Hlavného denníka, bola som komentátorom ako kedykoľvek predtým a venovala sa kauzám, ktoré ma zaujímali. Majiteľom portálu Eurorešpekt nikdy nebol žiadny oligarcha, ani ho nikdy žiadny oligarcha nefinancoval. V istom období na prevádzku portálu prispieval Petrovi Králikovi podnikateľ Ondrej Janíček a podnikatelia z Trenčína.  

Klamstvo č.2

Peter Nôta : Tá Jana Teleki, ktorá sa ponúkla mne a Ivetke Rýpalovej pomôcť pri hľadaní Paľa Rýpala. Ponúkla sa, že má archív a dôležitú informáciu v prípade vraždy Rýpala. Ako sa časom, nemala nič. Jediným dôvodom bolo vytiahnuť informácie od nás a posunúť ich ďalej. 

Jana Teleki: Nuž oslovil ma Peter Nôta, po napísaní jedného komentu pod textom o Paľovi Rýpalovi v roku 2017.  V konečnom dôsledku všetci vedeli,  že krátko pred smrťou som sa niekoľko krát stretla s Paľom Rýpalom v súvislosti s reportážami a zaujímal sa o veci respektíve kauzy, ktoré som v minulosti riešila. Podľa dátumov stretnutí  nebol problém dohľadať komunikáciu a zistiť, ktoré listiny som poskytovala pre poslednú reportáž. Dnes to už viac ako chápem…

Vtedy som mu povedala, aj to že ma oslovila istá pani z Nemecka,  s ktorou komunikujem a on mi povedal, že aj on s pani komunikuje a má z nej zmiešané pocity. Ja som vysvetlila, že mnoho vecí by pani nevedela, pokiaľ by sa medzi istými oligarchami v tom čase nepohybovala.  Ja som s ňou komunikovala o zmenkách a Nôta o vražde.

Neskôr mi oznámil, že pani docestuje na Slovensko a má záujem, aby som bola na stretnutí. Deň pred stretnutím mi oznámil, že on nemá čas, aby som sa jej venovala – počkala ju na Mlynských Nivách kde docestuje aj Paľova sestra Ivetka a na stretnutie prídu aj dvaja policajti, ktorí sa vecou zaoberali.

Stretnutie sa aj uskutočnilo. Na stretnutí sa dohodlo, že že zo stretnutia je potrebné urobiť výstup a podať trestné oznámenie. Paľova sestra Ivetka nahrala celé stretnutie a poskytla mi nahrávku. Takže ja som presne podľa dohody spísala trestné oznámenie, kde som uviedla podstatné informácie a podala som na Krajskej prokuratúre trestné oznámenie.  A postupne pracne preverovala jej tvrdenia pani z Nemecka. Vlastne som sa tej veci venovala iba ja. V súvislosti s popísaným konaním predstaviteľov aj prokuratúry, ktoré pani popisovala, som sa stretla aj s generálnym prokurátorom Jaromírom Čižnárom. Pri informáciách spojených s jeho osobou bledol.

Prokuratúra podnet odložila z dôvodu, že výpoveď pani bola vyhodnotená ako nedôveryhodná.

Časť výpovede pani ako aj informácie, ktoré mi poskytla a následne som preverovala u aktérov sa zakladali na pravde, podobne ako sa zakladali na pravde informácie, ktoré súviseli s našimi médiami a s TV Markíza … to ma vlastne primälo s ňou dlhodobo komunikovať … Nuž nezískala som nič, čo som údajne potrebovala, iba som zabila kopec času preverovaním informácií, ktoré som nikdy nepoužila.

Klamstvo č. 3

Peter Nôta: Keď získala to, čo potrebovala, tak si vymyslela legendu z prostredia Demokratickej strany a napísala, že končí.

Jana Teleki: V tom období som pôsobila na poste predsedníčky Demokratickej strany, oznámila som Petrovi, že nebudem publikovať na jeho portáli, odchádzam aj z Demokratickej strany a jednoducho som sa rozhodla pracovať pre Konzervatívny výber. 

Predsedom demokratickej strany som bola približne rok. Pokiaľ si pamätám vysvetlila som mu, že dokončím konsolidáciu archívu, odovzdám agendu novému predsedovi a vzdám sa funkcie predsedu strany. Tak ako som povedala, som aj urobila, čiže moje tvrdenia sa spoľahlivo dajú overiť. Po mojom odchode z pozície predsedu sa stal predsedom Demokratickej strany Michal Kravčík.

Klamstvo č.4

Peter Nôta : Ako dodatok mi povedala, že si všetky rozhovory nahrávala… Vtedy som chytil také nervy, že som jej okamžite vysvetlil, čo si s nahrávkami môže… a zablokoval som ju všade.

Žiadny dodatok o nahrávaní hovorov nebol. Keď som mu oznámila, že odchádzam, začal skutočne vrieskať, že nebudem bez jeho súhlasu publikovať o kauze Rýpal, načo som reagovala, že nemám s tým žiadny problém.

V  prvom rade si je potrebné uvedomiť, že odchod z redakcie nie je ničím výnimočným, navyše nebola som jeho zamestnancom nepracovala som na zmluvu, nedostala som ani cent za texty, ktoré som na jeho portáli publikovala a vlastne som zistila, že v jeho predstave je,  že budem pracovať bez nároku na odmenu. O kauze  Rýpal som od tej doby nepublikovala. 

Keď som prestala písať pre jeho portál, Peter Nôta začal o mne rozširovať, že som na neho podala trestné oznámenie …

Jana Teleki : O pár dní po mojom odchode zavolal môjmu manželovi a navrieskal na neho, že som na neho podala trestné oznámenie a on už cez známych policajtov nielenže má informácie o mojom podnete, ale dostal aj predvolanie na výsluch.

Keďže som nemala dôvod na neho trestné oznámenie podať, a ani nepodala, manžel sa ho snažil upokojiť  a požiadal ho, aby prečítal pozorne, čo je na listine od policajtov napísané. Po prečítaní sme zistili, že sa má dostaviť  na políciu vypovedať v pozícii svedka vo veci podnetu pre trestný čin ohovárania.  Manžel mu vysvetlil, že je predvolaný ako svedok, ale netuší v akej veci a nemusí to byť ani trestné oznámenie na neho  …

Nôta však miesto uvažovania, kto mohol dal na neho trestné oznámenie, volal Petrovi Králikovi… 

Klamstvo č.5

Peter Nôta: Okamžite som volal Petrovi Králikovi (bol oficiálne jej šéfom v Hlavný denník) a požiadal ho o stretnutie. Na začiatku som bol veľmi milý. Po pár minútach som zmenil tón diskusie a vysvetlil mu, že takéto veci sa nerobia a budú niesť následky, ak s tým neprestanú. Z diskusie sa stal môj monológ, respektíve diktát. Vysvetlil som mu, čo Jana urobila a že svojim konaním prekročila povestnú rieku Rubikon.

Peter Nôta nemohol  v roku 2017 zavolať môjmu šéfovi Petrovi Králikovi, ani do Hlavného denníka. Peter Králik nikdy nebol môj šéf, pretože som nikdy nebola zamestnancom portálu Hlavný denník. V tom období nebol založený ani portál Eurorešpekt (január 2018)  a ani Hlavný denník, ktorý  bol založený  koncom októbra 2019.  

Peter Nôta volal Petrovi Králikovi, s ktorým sa skutočne stretol a ani on nechápal spočiatku,  s čím máme prestať a začo budeme niesť následky. Pochopil to až vtedy, keď začal rozprávať o trestných oznámeniach, ktoré som na neho mala podať. Peter Nôta v tom období už musel vedieť, že boli podané Júliou Mikolášikovou …

 Peter Králik si totiž spomenul na to, že dlhodobo cez trestné konania sú riešené konflikty medzi Nôtom a Júliou Mikolášikovou. Tá o dlhodobých konfliktoch s Petrom Nôtom publikovala na blogu denníka Sme.

Klamstvo č. 6

 Peter Nôta:  Aby pochopil, že napriek jeho silným sponzorom mám tromfy v rukách ja, tak som išiel postupne. Najskôr som mu ukázal celú originálnu zložku Jany Teleki aj s Teleki Holdingom. Potom som mu vysvetlil, že viem o jeho dlhoch (60 tisíc eur) a viem aj to, kto mu ich vyplatil. Potom som mu vysvetlil, že viem o tom, čo chystajú a kto je jeho tajomný sponzor a koľko mu dali na rozbeh Hlavného denníka. Bolo to 70 tisíc eur, plus každý mesiac 15 tisíc eur. Zároveň som vedel, že chystajú otvoriť internetovú televíziu. Na dôvažok som dodal, že kľudne pôjdem do boja aj s Vladimírom Lexom a nech ho odo mňa pozdravuje. S dodatkom, že pán Vladimír vie, čo mám v archíve ja.

Jana Teleki: Pán Nôta pravdepodobne rád cestuje v čase. V roku 2017,  kedy riešil  moje údajné trestné oznámenie na jeho osobu,  Peter Králik bol šéfredaktorom Konzervatívneho výberu, ktorý patril Borisovi Kollárovi, a ja som písala pre nich komentáre – dozvedela som sa na pohrebe Petra Králika v roku 2019 – takže jeho údajné tromfy sú čistý blud.

Všetko o Teleki holdingu, dokonca aj všetky informácie spojené s konkurzom sme mali zverejnené na našej webovej stránke a priebežne som o všetkých aktivitách a postupnej likvidácii informovala, takže nie je žiadnym tajomstvom akým spôsobom bol Holding  Zoroslavom Kollárom, Petrom Kubíkom a sudcom Paláštym cez nezákonný konkurz zlikvidovaný.  Kollár s Palásthym sú momentálne vo väzbe.

Tvrdenie, že vlastníkom Hlavného denníka, v dobe môjho pôsobenia, bol Vladimír Lexa sa nezakladá  na pravde. Akcionári boli piati.  Kto vlastní v súčasnosti Hlavný denník nemám ani potuchu. Ja som skončila v Hlavnom denníku, keď som sa dozvedela iné dve, pre mňa neprijateľné mená.  V sekunde som sa rozhodla, že odchádzam.  Mimochodom,  pred nedávnom som počula, že sa vymenilo vedenie Hlavného denníka.

Peter Nôta: Od tej doby mi Jana Teleki dala pokoj. 

Jana Teleki: Neviem, čo chcel touto vetou povedať pán Nôta, ale keď mi volal Peter Králik, že prišiel na to kto podal na Nôtu trestné oznámenie nevedela som, či mám plakať alebo sa smiať. Ja som Nôtu zablokovala, potom ako so mnou po telefóne úradoval, a intenzívne chcel riešiť trestné oznámenie, ktoré som nepodala. 

S Petrom chcel spolupracovať a ponúknuť mu na prenájom štúdio, ale Králik mu vysvetlil, že štúdio sa dokončuje spolu s redakciou a o prenájom nemá záujem .

Klamstvo č.8

Píšem Vám to preto, aby ste pochopili ako fungujú takzvané alternatívne médiá. Vyhliadnu si zadĺženého novinára – vykešujú dlhy, dajú státisíce eur ročne na funkčný portál a dodávajú témy.

Sponzori (majitelia) zároveň zabezpečia otvorené zdroje na generálnej prokuratúre, polícii a súdoch. Alternatívny novinár sa tak v konkrétnych “ťažkých dobách” stane len štváčom a poštárom informačných šumov.

Nuž a tento odsek, v ktorom nie je ani kúsok pravdy predpokladám rád vysvetlí policajtom a predloží k nemu aj dôkazy. 

Pretože skutočne neviem o žiadnych iných mojich dlhoch ako tých, ktoré mi vznikli nezákonným trestným stíhaním a ktoré uplatňujem v rámci náhrady škody za nezákonné konanie od štátu. Mimochodom o istej časti žaloby  – vzniknutý dlh na zdravotnej poisťovni a trovy advokáta –  už Krajský súd Bratislava právoplatne rozhodol a za nezákonné konanie  priznal mi 26.6. 2020 sumu 30.000 eur, zvyšnú časť žaloby vrátil na vykonanie dôkazov na OS Bratislava 1.  Nuž za pol roka ministerstvo mešká s platbou. 

Pretože nikto za mňa nevykešoval žiadne dlhy, ani nedal státisíce na funkčný portál a vonkoncom mi nedodáva témy, tento krát na neho trestné oznámenie podám. Nuž, a keďže o takýchto sponzoroch neviem predpokladám, že pán Peter Nôta vysvetlí všetky tieto okolnosti polícii, a ja sa ako účastník konania rada podelím o bomba informácie z vyšetrovacieho spisu s našimi čitateľmi.

 Nuž a pokiaľ sa týka mojich zdrojov tie sú v poriadku, pán Nôta si neuvedomuje jednu vec – pracujem so spismi, a trvá roky, kým si novinár získa dôveru a závery môže robiť po naštudovaní spisu. O tom však Peter Nôta nemôže veľa vedieť …

PS: Pán Nôta na „otvorené zdroje“ nepotrebujete poznať nikoho, pretože slovným spojením otvorené zdroje sa označujú dostupné informácie zverejnené na webe.

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies